Naujienų srautas

Veidai2020.01.10 12:11

Didžiausią nemokamą roko koncertą kadaise surengęs Rodas Stewartas vaikystėje norėjo būti futbolininku

Sausio 10-ąją gimtadienį švenčia britų dainininkas Rodas Stewartas. Jam sukanka 75-eri. Nors dauguma nesunkiai atpažįsta jo balsą ar bent jau yra šiek tiek girdėję apie jo muziką, ne visi žino, kad pats jis vaikystėje muzikos nemėgo ir ketino pasirinkti visai kita kelią – norėjo būti futbolininkas.

Pilnas atlikėjo vardas - Roderickas Davidas Stewartas. Metęs profesionalaus futbolininko karjerą, R. Stewartas pradėjo profesionaliai muzikuoti 1962-aisiais. Netapęs futbolininku, tapo prisiekusiu šio sporto aistruoliu.

Prieš pradėdamas solo karjerą, 7-8-ajame dešimtmetyje buvo grupių „The Jeff Beck Group“ ir „The Faces“ narys. Pirmieji R. Stewarto albumai – roko, folko, soulo ir ritmenbliuzo muzikos sintezė. Vėliau jo muzika pasuko lengvojo roko link.

Šio amžiaus pradžioje R. Stewartas išleido keletą sėkmingų albumų. 10-ajame dešimtmetyje Rio de Žaneire R. Stewartas surengė didžiausią nemokamą roko koncertą istorijoje, į jį suplūdo 3,5 milijono žmonių. Prieš keliolika metų jis pripažintas 17-u pagal populiarumą visų laikų atlikėjų. Muzikantas apdovanotas ne viena „Grammy“ ir „Britų muzikos apdovanojimų“ statulėle.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi