Veidai

2012.06.14 17:19

Padirbtos švediškos monetos pajuokia „karalių palaidūną“

LRT.lt 2012.06.14 17:19

Apyvartoje rastos padirbtos švediškos monetos, pašiepiančios „karalių palaidūną“ Carlą XVI Gustafą, ketvirtadienį praneša žiniasklaida. 

Apyvartoje rastos padirbtos švediškos monetos, pašiepiančios „karalių palaidūną“ Carlą XVI Gustafą, ketvirtadienį praneša žiniasklaida.

Monetomis šaipomasi iš gandų apie karaliaus neištikimybę, kurie išdėstyti neoficialioje jo biografijoje, pasirodžiusioje 2010 metais. Tačiau šių gandų monarchas niekada tiesiai nepaneigė.

Mažiausiai trys iš trijų skirtingų miestų pranešė gavę padirbtų vienos kronos monetų.

Tikroje monetoje vaizduojamas karaliaus profilis, kurį supa žodžiai „Carlas XVI Gustafas * Švedijos karalius“. Padirbtose monetose užrašas skelbia: „Carlas XVI Gustafas * Mūsų karalius palaidūnas“.

„Buvau, švelniai tariant, nustebęs“, – dienraščio „Expressen“ interneto portalui teigė Davidas Rosenlundas iš Švedijos pietuose esančio Malmės miesto.

Karin Mattsson, gyvenanti šiauriniame Piteaa mieste, teigė, kad jai reikėjo geriau įsižiūrėti į monetą.

„Mano pirmoji reakcija buvo tai, kad matau kažką juokingo“, – „Piteaa-Tidningen“ sakė ji.

Švedijos Karališkojo monetų muziejaus vadovas Ianas Wisehnas teigė, kad padirbinėtojas tam greičiausiai skyrė daug laiko ir pastangų, mat monetos atrodo pakankamai gerai, kad apgautų žmones.

„Reikia būti gana nagingam. Tai nėra lengva“, – Švedijos naujienų agentūrai tvirtino jis.

66 metų karalius, kuris valdo nuo 1973 metų, ir kuris 1976 metais vedė karalienę Silvią, nuo biografijos pasirodymo ne kartą tapo daugybės bulvarinių laikraščių straipsnių objektu.

Knygoje pasakojama apie karaliaus ir jo draugų nuolatinius vakarėlius ir šėliojimus su jaunomis moterimis, o taip pat pateikiama detalių apie tarimą metus trukusį romaną su grupės „Army of Lovers“ dainininke Camilla Henemark 10 deš. pabaigoje.