Naujienų srautas

Veidai2020.01.09 21:00

Princas Harry ir Meghan Markle – ne pirmieji, panorę atitolti nuo kilmingų giminaičių

LRT.lt 2020.01.09 21:00

Princo Harry ir jo žmonos Meghan Markle sprendimas atsitraukti nuo oficialių karališkųjų pareigų – ne pirmasis panašus atvejis pasaulyje. LRT.lt primena, kas dar yra pasukę kitokiu keliu nei jų kilmingi giminaičiai.

Iš visuomeninio gyvenimo buvo pasitraukusi ir princo Harry mama princesė Diana. Apie tokį sprendimą ji pranešė 1993-aisiais per oficialius labdaringus pusryčius. Dar po trejų metų ji išsiskyrė su vyru, princu Charlesu. Daugelio britų širdis pavergusi princesė Diana žuvo per autoavariją 1997-aisiais.

Edinburgo hercogas, karalienės Elžbietos II vyras princas Filipas savo karališkų pareigų atsisakė ir pasitraukė iš aktyvaus visuomenės gyvenimo 2017-ųjų rudenį. Šiuo metu jam 98-eri.

Didžiosios Britanijos karališkojoje šeimoje bene drastiškiausiai pasielgė karalius Eduardas VIII. Dėl meilės jis net atsisakė karūnos. Jau būdamas monarchas jis įsimylėjo nekilmingą amerikietę ir ją vedė. Vedybos jam kainavo sostą. Tiesa, šalį šis karalius valdė vos vienuolika mėnesių – nuo 1936-ųjų sausio iki gruodžio. Sostą iš jo perėmė dabartinės karalienės Elžbietos II tėvas karalius Jurgis IV.

Atsitraukusių ar atskirtų nuo karališkųjų giminaičių yra ir kitose pasaulio šalyse.

Pernai spalį pranešta, kad Švedijos monarchas karalius Karlas XVI Gustavas pašalino 5 savo anūkus iš karališkosios šeimos. Tai reiškia, kad jie nebeturės „karališkosios didenybės“ titulo, neturės atlikti oficialių kilmingųjų pareigų bei nebus išlaikomi iš valstybės biudžeto.

Šis sprendimas liečia 2 princo Carlo Philipo sūnus bei tris princesės Madeleine atžalas. Jie ne tik nebeturės atlikti kilmingiesiems priskiriamų pareigų, bet ir neteks iš Švedijos biudžeto skiriamos kasmetinės išmokos.

2018-ųjų spalį įvyko bene skandalingiausiomis vadinamos vestuvės Japonijoje. Japonijos princesė Ayako ištekėjo už nekilmingo mylimojo ir dėl to neteko savo karališkojo statuso. Tiesa, ji išlaikė garbės pareigas dviejose organizacijose.

2016-ųjų pradžioje iš viešojo gyvenimo pasitraukė Danijos princas Henrikas, Danijos karalienės Margretės II vyras. Iki pat gyvenimo galo jis nešiojosi nuoskaudą, kad žmonai tapus karaliene jam nebuvo suteiktas titulas ir buvo išreiškęs norą nebūti palaidotas šalia jos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi