Veidai

2020.01.09 11:22

Justinas Bieberis pranešė kenčiantis nuo erkių platinamos Laimo ligos

LRT.lt2020.01.09 11:22

Kanadietis popdainininkas Justinas Bieberis paskelbė, kad gydytojai jam diagnozavo Laimo ligą, informuoja BBC. „Pastarieji keleri metų buvo labai sunkūs,“ – savo „Instagramo“ paskyroje rašė 25 metų atlikėjas, pridurdamas, kad taip pat kenčia nuo lėtinio virusinio susirgimo.

Paauglių dievaitis prisipažino žinantis apie žiniasklaidos svarstymus, neva jis turi problemų dėl narkotinių medžiagų vartojimo, nes keletą kartų buvo nufotografuotas prastai atrodantis, su ant odos išryškėjusiomis dėmėmis.

Laimo liga – tai erkių platinama bakterinė infekcija. Ji dažniausiai pasireiškia bėrimu, raumenų skausmais ir nuovargiu.

Dainininkas teigė, kad gauna reikiamą gydymą ir kad daugiau detalių bus atskleista netrukus „YouTube“ kanale pasirodysiančiuose dokumentiniuose vaizdo įrašuose apie jo gyvenimą.

„Sužinosite, su kuo man tenka kovoti ir ką ĮVEIKTI!! – rašė jis 124 milijonams savo sekėjų „Instagrame“. – Būtinai grįšiu ir dar geresnis nei iki šiol.“

Kas yra Laimo liga?

– Laimo ligą sukelia bakterijos, kurias perneša tam tikra erkių rūšis – manoma, kad apie 13 proc. Didžiosios Britanijos erkių yra užkrėstos.

– Užsikrėsti šia liga nuo kito žmogaus neįmanoma

– Simptomai: stambus bėrimas, nuovargis, karščiavimas – paprastai pasireiškia praėjus maždaug 3 savaitėms po erkės įkandimo

– Dauguma tų, kurie pereina visą trijų savaičių trukmės gydymo antibiotikais kursą, visiškai pasveiksta, tačiau kai kuriems žmonėms simptomai gali išlikti ir keletą metų. Nėra visiškai aišku, kodėl taip vyksta, todėl vieningo gydymo nėra, tačiau jei kyla įtarimų, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

– „New Forest“ nacionalinis parkas ir Škotijos aukštumos yra žinomi Laimo ligą sukeliančių erkių židiniai, tačiau reikia būti atidiems bet kur, kur yra aukštesnė žolė.

– Medicinos įstaigose atliekamas organizmo gaminamų antikūnų tyrimas yra pakankamai tikslus, tačiau gali užtrukti kelias savaites, kol organizmas ima tuos antikūnus gaminti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt