Veidai

2020.01.06 15:34

Krokodilų medžiotojo Steve Irwino šeima išgelbėjo 90 tūkst. gyvūnų, tarp jų ir sužeistieji Australijos gaisruose

LRT.lt 2020.01.06 15:34

Irwinų šeima tęsia krokodilų medžiotoju vadinto Steve`o Irwino pradėtą darbą ir gelbsti į nelaimę pakliuvusius laukinius gyvūnus. Steve`o dukra Bindi Irwin ir kiti šeimos nariai išgelbėjo ir išgydė daugiau kaip 90 tūkst. gyvūnų, kurių dauguma buvo sužeisti šiuo metu Australiją siaubiančių miškų gaisrų metu, rašo CNN.

Našlaičiu likęs ančiasnapis Ollie buvo devyniasdešimttūkstantasis laukinių gyvūnų klinikos pacientas – tokį įrašą „Instagrame“ paskelbė Bindi brolis Robertas Irwinas.

Savo „Instagramo“ paskyroje Bindi rašė: „Kai Australiją niokoja tokie baisūs gaisrai, man širdis plyšta matant, ką praranda žmonės ir gyvūnai.“

21 metų moteris patvirtino, kad Irwinų šeimai priklausančiam zoologijos sodui „Australia Zoo“ ir kitam gamtosaugos tikslais įsigytam šeimos turtui pavojus negresia.

Šiuo metu zoologijos sodo laukinių gyvūnų ligoninėje „darbo kaip niekad daug“, rašo Bindi po ją, stovinčią šalia krokodilą laikančio Steve`o ir jo motinos atvaizdu, vaizduojančia nuotrauka.

„Zoologijos sodo „Australia Zoo“ laukinių gyvūnų kliniką mano tėvai dedikavo mūsų nuostabiajai močiutei. Mes ir toliau saugosime jos atminimą, kovodami už laukinių gyvūnų išsaugojimą ir stengdamiesi išgelbėti kaip įmanoma daugiau gyvybių“, – rašė Bindi.

Aplinkosaugos aktyvistė paskelbė dar vieną įrašą ir pasidalino oposumo patelės Blossom, kuri buvo atvežta iš degančių Kvinslando krūmynų, bet nugaišo, nepaisant „visų pastangų išgelbėti jos gyvybę“, nuotrauka.

View this post on Instagram

Blossom the possum was admitted to the #AustraliaZoo Wildlife Hospital after being caught in one of the bushfires burning in other parts of Queensland. We have such an incredible team who work day and night to protect gorgeous animals like Blossom. Devastatingly this beautiful girl didn’t make it even after working so hard to save her life. I want to thank you for your kind words and support. This is the heart-wrenching truth, every day is a battle to stand up and speak for those who cannot speak for themselves. Now more than ever we need to work together to make a difference and protect our Mother Earth. For more on how you can become a Wildlife Warrior visit www.wildlifewarriors.org 💙🙏🏼

A post shared by Bindi Irwin (@bindisueirwin) on

„Krokodilų medžiotoju“ pramintas televizijos laidų vedėjas Steve`as Irwinas mirė 2006 m. po to, kai jūroje šalia Australijos šiaurinės pakrantės jį užpuolė dygliauodegė raja.

Blossom – vienas iš daugelio Australijos miškų gaisruose žuvusių gyvūnų. Tikėtina, kad beveik trečdalis Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos koalų žuvo nekontroliuojamuose ir pragaištinguose krūmynų gaisruose.

Pranešama, kad Australiją siaubiančiuose gaisruose jau žuvo ne mažiau kaip 24 žmonės, o vien tik Naujajame Pietų Velse gaisras sunaikino daugiau kaip 1,3 tūkst. gyvenamųjų namų.