Veidai

2020.01.06 19:52

Dar būdamas studentas Rowanas Atkinsonas sukūrė personažą, kurio vardas garsesnis nei jo paties

LRT.lt2020.01.06 19:52

Britų aktorių Rowaną Atkinsoną kai kurie jau vadina tiesiog ponu Bynu, garsiausio jo sukurto personažo vardu. Lygiai prieš trisdešimt metų serialas apie poną Byną pirmą kartą pasirodė televizijos eteryje. Sausio 6-ąją 65-ąjį gimtadienį švenčiantis aktorius sako, kad tai personažas, kurį jis kūrė visą gyvenimą.

Prieš 30 metų, 1990-ųjų sausio 1-ąją eteryje pasirodė pirmoji serialo „Ponas Bynas“ („Mr. Bean“) serija.

Duodamas interviu laidoje „The Gragham Norton Show“ R. Atkinsonas sakė abejojantis, kad ponas Bynas dar kada nors sugrįš, tačiau pridūrė: „Niekada negali žinoti, tad niekada nesakyk „niekada“.

Kadangi seriale kalbama mažai, o personažas veikiau kuriamas veiksmais ir mimikomis, jis labai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Anot aktoriaus, kur jam teko lankytis, poną Byną visur žinojo ir jį atpažindavo.

„Tiesa, kartais žmonės mane atpažįsta tik pusiau, todėl labai ilgai spokso bandydami suprasti, čia aš, ar ne aš. Tiesa, kartą prie manęs priėjo vyras ir pasiteiravo, ar man kas nors yra sakęs, jog esu be proto panašus į poną Byną.

Kai pasakiau, kad aš ir vaidinu Byną, jis tik nusikvatojo. Supratau, kad kuo labiau stengiausi jį įtikinti, kad aš vaidinu tą personažą, tuo labiau jis manimi netikėjo, tačiau sakė, kad tikrai galėčiau būti Byno antrininkas“, – juokėsi aktorius.

Tiesa, jis ne tik suvaidino, bet ir sukūrė pono Byno personažą. Aktorius dar studijuodamas elektros inžineriją Oksforde dalyvaudavo įvairiuose studentiškuose humoro festivaliuose, o Edinburge vykusiam menų festivaliui buvo sumanęs trumpą vaizdelį su panašiu į poną Byną.

Vėliau toks pats tipas, tik pavadintas Robertu Boxu (įkūnijamas R. Atkinsono) pasirodė kitame britų seriale „Canned Laughter“.

„Ponas Bynas – dešimtmetis vaikas įkalintas suaugusiojo kailyje. Jis naivus kaip vaikas, tačiau taip pat didžiulis egoistas ir labai nenuspėjamas“, – taip apie savo personažą „Entertainment Weekly“ kalbėjo britų aktorius ir patikino, kad kūrė šį personažą kone visą savo gyvenimą.

Iš viso išleista 15 pusvalandžio trukmės serialo serijų, taip pat du filmai apie poną Byną. Aktorius taip pat suvaidino komedijoje apie Didžiosios Britanijos agentą „Super Džonis“ ir „Super Džonio prisikėlimas“ bei kt.

Rowanas Atkinsonas vienas tų aktorių, kurie apie asmeninį gyvenimą beveik nekalba. 1990-ųjų vasarį jis vedė Sunetrą Sastry, su kuria oficialiai išsiskyrė 2015-aisiais. Pora augino du vaikus – Beną ir Lily. Nuo 2014-ųjų R. Atkinsonas draugauja su komike Louise Ford, su kuria 2017-aisiais susilaukė dar vienos dukters Islos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt