Veidai

2020.01.06 11:20

„Auksinių gaublių“ ceremonijoje lietuviškų akcentų netrūko ir ant scenos, ir ant raudonojo kilimo

LRT.lt2020.01.06 11:20

Ryškiausios Holivudo žvaigždės susitiko Beverli Hilse, kur sekmadienio naktį (Lietuvos laiku) išdalyti prestižiniai „Auksiniai gaubliai“. 77-ojoje apdovanojimų ceremonijoje netrūko ir lietuviškų akcentų – serialo „Černobylis“ kūrėjai ceremonijoje dėkojo Lietuvai, o ant raudonojo kilimo pasirodė režisierius Dexteris Fletcheris su žmona režisiere Dalia Ibelhauptaite.

Panašūs renginiai domina ne tik kino, bet ir mados gerbėjus – ceremonijai žvaigždės kruopščiai renkasi aprangą, stengiasi išsiskirti ir atrodyti įspūdingai.

77-oji ceremonija taip pat nebuvo išimtis. Šįkart tarp raudonojo kilimo svečių – ir lietuviams puikiai pažįstami veidai – režisierius Dexteris Fletcheris, kurio režisuota juosta „Rocketman“ buvo nominuota trims „Auksinių gaublių“ statulėlėms, ir jo žmona, režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Kaip režisierė rašė savo socialiniame tinkle, jai suknelę ir kostiumą D. Fletcheriui šia proga pasiuvo lietuvių dizaineris Juozas Statkevičius.

Beje, dvi iš trijų statulėlių „Rocketman“ vis dėlto pelnė Taronas Egertonas, pripažintas geriausiu komedijos ar muzikinio filmo aktoriumi, o geriausia originalia daina tapo „(I'm Gonna) Love Me Again“ (Eltonas Johnas, Bernie Taupinas „Rocketman“).

Dar dvi statulėles nuskynė ir HBO serialas „Černobylis“, filmuotas ir Lietuvoje. Serialas pripažintas geriausiu miniserialu, o Stellanas Skarsgardas – geriausiu miniserialo antro plano aktoriumi. Kai „Černobylis“ buvo paskelbtas geriausiu miniserialu, ant scenos buvo dėkojama Vilniui ir Lietuvai už svetingumą bei profesionalumą.

Vėliau vykusioje spaudos konferencijoje vienas serialo kūrėjų, Craigas Mazinas dar kartą dėkojo šalims, kuriose vyko filmavimai, už šiltą priėmimą jis dėkojo ir Lietuvai. „Bendruomenių, kuriose filmavome, žmonės stengėsi padėti.

Mes norėjome papasakoti istoriją iš jų perspektyvos ir norėjome tai padaryti preciziškai tiksliai, pradedant įvykiais ir baigiant kostiumais. Jie nukentėjo nuo tos tragedijos“, – po apdovanojimų vykusioje konferencijoje sakė C. Mazinas.

Jam antrino ir kolegos, sakę kad ir Lietuvoje sutiko žmonių, kurie patyrė Černobylio tragediją, kitų tėvai ar giminaičiai dirbo likviduojant tragediją. „Jie visi vertino tai, kad mes stengėmės labai tiksliai ir atvirai papasakoti, kaip viskas vyko ir kokių ši nelaimė turėjo pasekmių“, – kalbėjo kūrėjai.

Apdovanojimai neretai tampa ir proga pakalbėti apie opiausias problemas, šįkart, atsiimdami statulėles ant scenos, žymūs kino industrijos atstovai kalbėjo apie gaisrus Australijoje ir juose dirbančių ugniagesių narsą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt