Veidai

2019.12.31 11:34

Fejerverko sužeistas Stanislavas Stavickis-Stano: buvo kilusi baimė, kad nebeatgausiu klausos

LRT.lt2019.12.31 11:34

Atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano savo socialiniame tinkle pasidalijo žinia, kad jį sužeidė netikėtai parskriejęs fejerverkas, kurį šeima paleido švęsdama gimtadienio šventę. Akimirką atlikėjas išsigando, kad neteko klausos, tačiau labiausiai jį išgąsdino po kurio laiko atėjęs suvokimas, kad petarda galėjo pataikyti į netoliese stovinčius vaikus.

„Staiga pajutau, kaip kažkas rėžėsi į mano ranką ir po sekundės dalies sprogo. Aš šokau prie vaikų, bet į mane atskriejo jau paskutinė raketa. Sprogimo būta tokio garsaus, kad pirmiausia aš apkurtau, žmonių balsai girdėjosi lyg per vatą. Ausyse spengė toks aukštas, šlykštus ir nuo kiekvieno garso rezonuojantis dažnis.

Tik po kelių sekundžių pasižiūrėjau į savo prie striukės prispaustą ranką, nes pasirodė, kad slenka oda. Labiausiai gąsdino tai, kad klausa vis neatsistatydavo. Praėjus pirmajai minutei dar atrodė, kad pasaulį girdžiu ant galvos užsimaukšlinęs pagalvę. Dar po kelių minučių vandenyje apiploviau ranką – pasimatė mėlynė, kraujosrūvos, bet oda nenuslinko“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė Stano.

Labiausiai atlikėją išgąsdino ne rankoje jaučiamas skausmas ir ausyse girdimas spengimas, bet po išgąsčio kilusi mintis, kad fejerverkas galėjo kliudyti ne jį, o šalia stovinčius vaikus.

„Dar ir dabar, rodos, girdžiu ausyse tą spengimą ir jaučiu baimę, kad niekada nebeturėsiu klausos. Tačiau ne šita baimė yra pati didžiausia. Raketa pasirinko mane, nors šalia buvo vaikų ir tas aukštis, kuriame ji sprogo, toks pat kaip Joanos ar Adomo veidukai. Ką toks sprogimas padarytų vaikų akytėms, nenoriu ir galvoti“, – rašė atlikėjas.

Nors prisipažino netikintis likimo ženklais, Stano sako neįsivaizduojantis, kaip kitaip traktuoti prieš Naujametinę naktį jam nutikusį įvykį.

„Fejerverkas buvo tvarkingai pastatytas, atstumas pagal instrukcijas, bet tiesiog į pabaigą plyšo pakuotė ir vietoj dangaus, viena raketa iššovė į mane. Paprasčiausias fejerverkas, 9.99 su 50 procentų nuolaida, galėjo sugadinti visą gyvenimą“, – po nelaimės rašė Stano.

Atlikėjas viliasi, kad, galbūt, jo pasidalinta istorija padės ką nors apsaugoti. „Atidžiai perskaitykime sprogmenų ir raketų instrukcijas, laikykimės saugaus atstumo, jokiais būdais neleiskim nepilnamečiams vieniems šaudyti. Saugokite save, o svarbiausia – savo vaikus“, – saugios naujametinės nakties socialiniame tinkle linkėjo Stano.

LRT.lt primena, kad Specialiųjų tarnybų duomenimis, nors gaisrų, kilusių dėl neatsargaus fejerverkų naudojimo, mažėja, kasmet Lietuvoje per šventes susižaloja keliasdešimt žmonių. Todėl vis dažniau kalbama apie fejerverkų keliamą pavojų žmonėms, gyvūnams ir aplinkai, todėl kai kurie pasaulio miestai atsisako naujametinių fejerverkų.

Ugniagesiai įspėja, kad svarbiausia – fejerverkų nelaikyti rankose. „Priminsiu vieną nerašytą taisyklę: visi šaudomi fejerverkai yra laikomi ne rankose. Rankose laikomos ugnelės. F 1 grupės įrenginiai, kur galima laikyti rankose. O visi kiti statomi ant žemės ir atitinkamai ne prie mokyklų, ne prie ligoninių, ne prie kulto įstaigų“, – sako ugniagesių atstovas Gintaras Zonis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.