Veidai

2019.12.27 23:48

Prancūzijos rašytojas Gabrielis Matzneffas apkaltintas seksualiniu smurtu prieš vaikus

LRT.lt 2019.12.27 23:48

83 metų Prancūzijos rašytojas kaltinamas seksualiniu smurto prieš vaikus naudojimu. Tokie kaltinimai paskleisti knygoje, parašytoje aukos, kuri nukentėjo nuo rašytojo. Knyga jau susilaukė kontrastiškų vertinimų Prancūzijoje, skelbia „The Telegraph“.

47 metų Vanessa Springora rašytoja, kuri savo knygoje aprašė, kaip ji, būdama 14 metų, tariamai turėjo seksualinių santykių su beveik 50 metų rašytoju G. Matzneffu.

„Kaip galite pripažinti, kad jus privertė, kai negalite paneigti, kad sutikote. Būdama 14 metų tu neturi rasti 50 metų vyro laukiančio tavęs prie mokyklos vartų, tu neturi su juo gyventi viešbutyje ar rasti save jo lovoje“, – rašoma knygoje.

Prancūzijoje nėra įstatymo, kuris nusakytų, nuo kokio amžiaus galima sutikti turėti lytinių santykių. Praėjusiais metais parlamente buvo siūloma, kad 15 metų asmuo galėtų turėti lytinių santykių su pilnamečiu, gavus sutikimą, tačiau šis įstatymas parlamente nebuvo priimtas.

Rašytojos knyga „Sutikimas“ plėtoja seksualinio smurto ir seksizmo temas Prancūzijoje, kurios išaiškėjo po #MeToo judėjimo, kuris prasidėjo po kaltinimų pareikštų Holivudo prodiuseriui Harvey`ui Weinsteinui.