Veidai

2019.12.27 21:50

Eltonas Johnas džiaugiasi, kad vaikai su jo mama taip ir nesusipažino

LRT.lt2019.12.27 21:50

Aš tave myliu, bet tu man nepatinki. Tokius žodžius iš savo mamos yra išgirdęs legendinis britų atlikėjas seras Eltonas Johnas, visai neseniai savo gyvenimo skaudulius atvėręs autobiografinėje knygoje „Aš“.

Šių metų spalį parduotuvėse pasirodė legendinio britų atlikėjo sero E. Johno autobiografinė knyga „Aš“ („Me“), kurioje aprašytas jo gyvenimas nuo vaikystės Anglijos kaimelyje iki šių dienų. Tai vėl sužadino žiniasklaidos susidomėjimą žvaigždės gyvenimo peripetijomis, naujesniais ir kiek primirštais jo gyvenimo epizodais.

Knygoje savo motiną jis vadina „blogos nuotaikos Cecile B. DeMille“. O neseniai „CBS Sunday Morning“ duotame interviu jis teigė, kad ji daug dirbo, tačiau niekada negalėjai žinoti, kokios nuotaikos įžengs pro duris. Ir tai dar ne viskas – kad ir kiek E. Johnas pasiekė gyvenime, jo motinai vis buvo negana. Būdavo ilgi periodai, kai jie iš viso nesikalbėdavo.

„Davidas jai niekada nepatiko. Jai niekas nepatiko. Ji niekada nenorėjo pasimatyti su vaikais, – aiškino E. Johnas, kalbėdamas apie savo sutuoktinį ir du jųdviejų sūnus. – Bet aš džiaugiuosi, kad jie taip ir nesusitiko, nes ji būtų juos sukritikavusi, lygiai taip, kaip kritikuodavo mane. Ji tiesiog nemokėjo kitaip. Ji buvo sociopatė.“

E. Johnas su motina susitaikė prieš jos mirtį 2017 m. gruodį. Jis pasakojo keletą kartų pietavęs su motina savo namuose, tačiau iš esmės jų santykiai taip ir nepasikeitė.

„Pasikeitė tik tai, kad nepraradau savitvardos, – sako E. Johnas. – Žinojau, kaip bus ir leidau jai išsilieti. Tiesiog pasakiau: „Myliu tave, mama.“ O ji atsakė: „Aš irgi tave myliu. Tu man nepatinki, bet myliu tave. Bet tu man nepatinki.“

Paklaustas, ar dėl ko nors apgailestauja, E. Johnas prisipažino besigailintis, kad 1974 m. pabandė narkotikų. Po pirmo karto apsivėmė, tačiau vis tiek nusprendė pabandyti dar. Jis teigė taip daręs todėl, kad norėjo pritapti prie grupės.

Netrukus išsivystė priklausomybė. „Tai vos nepražudė mano sielos, – sakė jis. – Mano siela tapo juoda kaip suanglėjęs mėsos gabalas, kol supratau, kad man reikalinga pagalba. Ir staiga mano sieloje įsižiebė mažytė švieselė, tarsi sakanti: „Aš vis dar čia.“ E. Johnas jau 29 metus nevartoja nei svaigalų, nei kvaišalų.

Muzikantas teigia, kad knygą parašė savo sūnums. „Norėjau, kad mano berniukai žinotų, koks buvau ir kas man nutiko, kad kai manęs nebebus, galėtų perskaityti ir sužinoti tiesą, – sakė jis. – Tiesiog noriu, kad jie žinotų, koks buvau ir kokia buvo mano gyvenimo kelionė, kol dar neturėjau jų, kad jie suteikė mano gyvenimui prasmę, tarsi sujungė du apskritimo galus, suprantate, ir tapo paskutiniu įspūdingo gyvenimo puslapiu.“