Veidai

2019.12.29 23:01

Vaikystėje skurdą patyrusi Oprah Winfrey metus pradės skirdama milijoną dolerių labdarai

LRT.lt2019.12.29 23:01

Legendinė JAV televizijos laidų vedėja Oprah Winfrey šiandien yra viena žinomiausių pasaulio moterų, galinti mėgautis ir šlove, ir turtais. Tiesa, jos istorijoje netrūksta ir skausmo – vienintelis jos sūnus išgyveno vos kelias savaites, o artimą žmogų surado po daugybės karčių nusivylimų vyrais.

Oficialiai pranešama, kad Oprah pratęsė bendradarbiavimą su WW (organizacija, kuri anksčiau vadinta „Weight Watchers“) iki 2025-ųjų. Televizijos legenda sako tikinti organizacijos misija padėti žmonėms prisijaukinti sveikesnį gyvenimo būdą.

Be to, vos tik prasidės 2020-ieji O. Winfrey leisis į turą per arenas, kurio metu kalbins žinomas moteris (Lady Gaga, Michelle Obama, Jennifer Lopez ir kt.) ir ragins visas moteris prisijaukinti sveiką gyvenseną. Beje, 1 mln. pelno, surinkto keliaujant per arenas, ji žada skirti labdaringai veiklai ir padėti minėtos kompanijos atšakai „WW Good“, kuri parūpina šviežio ir kokybiško maisto sunkiau besiverčiančioms šeimoms.

Nors šiandien ji gali skirti įspūdingas sumas labdarai, kažkada ir ji pati gyveno skurdžiai, o kaip neretai nutinka ryškiausioms šių dienų karalienėms, daugelio jų gyvenimo istorija primena pasaką apie Pelenę.

Iki paauglystės Oprah gyveno tik su mama, tad jų namuose dažnai trūko pinigų. Be to, kaip pati yra pasakojusi people.com, ji yra patyrusi prievartą ir būdama vos keturiolikos pastojo. Vaikelis išgyveno vos kelias savaites.

„Pavadinau jį Canaanu. Šis vardas reiškia naująją žemę, naują gyvenimą“, – vėliau duodama interviu prisipažino moteris. Ji pasakojo prievartą patyrusi iš savo pusbrolio, vėliau ir iš kitų šeimos narių.

Tiesa, šis Oprah biografijos faktas viešai nebuvo aptarinėjamas iki 1990-ųjų, kai vienas jos šeimos narių tuo metu pametė žiniasklaidai gardų kąsnelį apie žinomos televizijos laidų vedėjos gyvenimą.

„Verkiau tris dienas. Jaučiausi sugniuždyta ir sužlugdyta. Maniau, kad tai sugriaus mano karjerą, o kiekvienas gatvėje sutiktas žmogus baksnos į mane pirštu. Galiausiai supratau, kad paslaptis – sunki našta, tad tai, kad ji buvo atskleista, mane išlaisvino“, – vėliau pasakojo ji leidinyje „The Oprah Magazine“.

Po sūnaus netekties Oprah nepasiliko pas savo šeimą ir apsigyveno pas barzdaskutį Vernoną Winfrey, kurį vadina savo tėvu, nors jokio biologinio ryšio tarp Oprah ir Vernono nėra.

Gyvendama pas jį Oprah pradėjo dirbti radijuje, o būdama 19-olikos ji jau buvo viena iš vakaro žinių vedėjų. Netrukus ji pradėjo vesti pokalbių šou, kurie buvo vadinami revoliuciniais.

Anksčiau nebuvo įprasta, kad studijoje buvo gvildenamos tokios jautrios temos, o ir iš pašnekovų tokio atvirumo nebūdavo tikimasi. Be to, ji laužė nusistovėjusius standartus, pavyzdžiui, ji pirmoji geriausiu eterio laiku kalbino LGBT atstovus, nors iki tol tai buvo savotiškas tabu.

Nors jos karjera klostėsi sėkmingai, asmeniniai santykiai būdavo trumpalaikiai. Tai moteriai kėlė širdgėlą, o vėliau ji netgi svarstė, kad svorio priaugo būtent dėl savo emocinių išgyvenimų.

„Man visuomet stigo pripažinimo. Norėjau visiems patikti ir įtikti, nes pirmiausia nepatikau ir neįtikau pati sau. Galbūt todėl nuolat susidėdavau su egoistiškais vyrais, man nesisekė asmeninis gyvenimas, priaugau svorio, nes viską, ko man stigo, kompensuodavau maistu“, – yra pasakojusi ji.

Vis dėlto po daugybės nenusisekusių santykių 1986-aisiais jos gyvenime atsirado rašytojas ir verslininkas Stedmanas Grahamas. 1992-aisiais pora susižadėjo ir ketino susituokti, tačiau ceremonija taip ir neįvyko.

Oprah savo mylimajam niekada negailėjo gerų žodžių ir visuomet pabrėždavo, kad jis ją labai palaiko. „Vienas kitam linkime sėkmės. Aš noriu, kad jai kuo geriau sektųsi ir stengiuosi jai padėti“, – „The Oprah Magazine“ S. Grahamas antrino O. Winfrey.

Beje, prieš porą metų Oprah papasakojo, kodėl jiedu taip ir nesusituokė.

„Niekas netiki, tačiau po piršlybų tiesiog šia tema nekalbėjome. Tiesa, kartą, jau po daugelio metų, jo paklausiau, kas būtų buvę, jei vis dėlto būtume susituokę.

Jis atsakė, kad tikriausiai būtume išsiskyrę – santuoka verčia į santykius pažvelgti kitaip. Vyro ir žmonos vaidmenys, anot jo, labai tradiciniai ir nebūtų mums tikę“, – kalbėjo O. Winfrey.