Naujienų srautas

Veidai2019.12.29 10:27

„Gustavo enciklopedijos“ vedėjo Audriaus Rakausko rytas prasideda žvilgsniu į gamtą

Žurnalistas, laidų kūrėjas ir vedėjas Audrius Rakauskas, daug kam pažįstamas ir Gustavo vardu, rytą pradeda žvilgsniu į gamtą. Tai daryti jis siūlo ir kitiems. Šypteli, kad medis – ne žmogus, nei bruks savitą pasaulėžiūrą, nei mokys, kaip gyventi.

Ilgą laiką LRT TELEVIZIJOS eteryje gyvuojančios laidos „Gustavo enciklopedija“ kūrėjas ir vedėjas A. Rakauskas pasakoja, kad iki dienai įsibėgėjant, jos pradžia jam būna nelengva. „Keliuosi 7 valandą. Iš pradžių mano rytas būna ganėtinai sunkus. Nors atsibundu lengvai, kurį laiką, kol atvykstu į darbą ir viskas stoja į vėžias, jaučiuosi sunkiai. Mat viskas susiję su tam tikru bruzdėjimu, bėgimu, šiokiu tokiu nerimu“, – pasakoja A. Rakauskas.

Anot jo, nors užsiima mylima veikla, darbas yra darbas – reikalauja daug atsakomybės ir jėgų. „Rytais jaučiuosi lyg ir neramus, lyg ir šiek tiek susirūpinęs. Visada galvoju kelis žingsnius į priekį. Tarkime, tądien vykstu į montažinę, bet mano galvoje jau sukasi mintis apie kitos dienos filmavimą, kurio scenarijus dar neparašytas. Mintis veja mintį ir staiga pamatau, kad jau laikas eiti pogulio“, – apie įsukantį dienos darbų verpetą pasakoja „Gustavo enciklopedijos“ vedėjas.

Paklaustas, kas geriausiai jį išbudina, A. Rakauskas šypteli – sunki ir niūri gyvenimo realybė. „Tiesiog supranti, kad reikia keltis, judėti, tvarkytis. Turiu ir kitų reikalų, pavyzdžiui, rūpinuosi 92-ejų mama, tai irgi įpareigoja“, – LRT RADIJUI pasakoja laidų vedėjas.

„Kadangi gyvenu už miesto, prie miško, mano kelionė į darbą trunka gana ilgai, apie valandą. Keliauju gražiomis apylinkėmis, kartais regiu gražų, žydrą dangų, kartais miške pamatau stirnas. Ir staiga patenku į miesto šurmulį, kuriame matau niūrius stotelėje troleibuso laukiančių žmonių veidus. Žinoma, tai per daug neįkvepia, bet kiekvienas žmogus turi mąstyti pozityviai, galvoti apie gerus dalykus. Štai su tokiomis mintimis aš ir atkeliauju į darbą“, – apie savo rytą pasakoja A. Rakauskas.

Nors kas rytą mėgaujasi kava, pusryčių Gustavą įkūnijantis A. Rakauskas jau seniai nevalgo. „Seniau valgydavau, nes manydavau, jog reikia, todėl tekdavo šiek tiek save priversti. Po kurio laiko nusprendžiau, kad toliau neverta savęs kankinti. Į darbą einu tuščiu skrandžiu ir mano smegenys taip tikrai geriau veikia. Na, o kavos per laiką išgeriu apie porą puodelių. Mėgstu juodą, stiprią, be jokių priedų“, – pasakoja laidų vedėjas.

A. Rakauskas sako išskirtinių ryto ritualų neturintis, kadangi rytais jam tenka greitai suktis. „Kadangi kelionė į darbą trunka ilgiau nei valandą, tenka greit keltis, praustis, pasirūpinti mama, duoti paskutinius nurodymus ir iškeliauti, tad aš tiesiog stebiu aplinką. Pasižvalgau į kairę, į dešinę, į dangų, į medžius. Žmonės šito jau nebedaro ir nebepastebi to, kas svarbiausia, – kalba A. Rakauskas. – Stebėkite medžius, stebėkite, kaip jie auga. Medis – ne žmogus, jis nepriekabiauja, neterorizuoja, nekimba su savo pasaulėžiūra ar pasaulėjauta ir supratimais, kaip reikia gyventi. Klausykite savęs ir pagalvokite apie esančius šalia.“

Laidų vedėjas sako, jog svarbiausia dieną pradėti be blogų minčių. „Elkitės ramiai, nuo pat ryto neužvedinėkite savęs blogomis mintimis, toleruokite šalia esančius žmonės, būkite geri ne tik sau, bet ir kitiems“, – toks, anot A. Rakausko, turi būti rytas.

Visas pokalbis – laidos įraše (nuo 23.00)


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi