Veidai

2019.12.21 23:04

Ant projekto „Šok su žvaigžde“ parketo triumfavo Paula ir Gedvinas

LRT.lt2019.12.21 23:04

Dvylika LRT TELEVIZIJOS projekto „Šok su žvaigžde“ savaičių praskriejo kone akimirksniu – šeštadienio vakarą trys poros stojo į lemiamą kovą dėl nugalėtojų titulo. Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kuriai atiteko simbolinis „Šok su žvaigžde“ trofėjus. Suskaičiavus žiūrovų balsus paskelbta, kad nugalėtojais tapo jauniausia projekto pora – Paula ir Gedvinas.

Spalio pradžioje „Šok su žvaigžde“ susitiko dvylika porų, sudarytų iš profesionalių šokėjų ir žmonių, kurie tada dar tik žengė pirmuosius žingsnius ant šokių parketo. Kiekvieną savaitę su viena pora atsisveikindavome, tad šeštadienį jų buvo belikę trys – choreografas Paulius Šinkūnas ir Katerina Voropaj, drabužių prekės ženklo įkūrėja, „influencerė“ Simona Nainė ir Ligitas Bernatavičius, atlikėja Paula Valentaitė ir Gedvinas Meškauskas. Pastaroji jauniausia projekto pora ir iškovojo pergalę ant parketo.

„Ačiū jums visiems, be jūsų mūsų čia nebūtų. Nesitikėjau šito. Ačiū už šitą galimybę šokti, mokytis, džiaugtis, pykti ir visą save atiduoti ant parketo. Įsimylėjau šokį“, – vos išgirdusi apie pergalę kalbėjo Paula.

Ant parketo poros paskutinį vakarą atliko po tris šokius – pakartojo du šokius, kuriuos pasirinko patys ir komisija, ir šoko laisvąjį šokį.

Pasirodymus stebėjo ir komentavo sportinių šokių profesionalai – Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas Virginijus Visockas, daugkartiniai Lietuvos ir įvairių tarptautinių šokio varžybų prizininkai ir nugalėtojai Eglė Visockaitė, Lina Chatkevičiūtė ir Justas Kučinskas.

Tačiau, kaip pabrėžia LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas, jų balsai įtakos rezultatams finale neturi – nugalėtojus lemia žiūrovų balsavimas, kurį kaip ir per visą projektą stebi audito kompanija „Grant Thornton Lietuva“. Visų laidų žiūrovų balsavimo rezultatai bus paskelbti portale LRT.lt gruodžio 22 dieną.

Pirmuosius šokius, kuriuos norėtų pamatyti dar sykį, poroms išrinko teisėjai. Vakarą pradėjo Simona ir Ligitas, kurie šoko Vienos valsą. „Matėme atsiskleidusius šokėjus profesionalus“, – po šokio sakė komisijos narys V. Visockas, o jo dukra E. Visockaitė pastebėjo, kad pora šokdama dar ir mėgavosi tuo, ką daro.

Komisijos narys J. Kučinskas prisipažino, kad šis šokis vienas jo mėgstamiausių projekte ir jis ne sykį žiūrėjo jo pakartojimą. Pasak jo, Simona ir Ligitas šiuo šokiu pasakoja šviesią istoriją, atskleidžia partnerystę ir pasitikėjimą vienas kitu.

„Pabaiga yra naujo pradžia, linkiu tau, Simona, kad šokis tavo gyvenime niekada nesibaigtų“, – Simonai linkėjo projekto teisėja L. Chatkevičiūtė.

Komisija Simonai ir Ligitui už Vienos valsą skyrė vien dešimtukus – iš viso 40 balų.

Paula ir Gedvinas pasirodė antrieji ir straksėjo kvikstepo ritmu. E. Visockaitė po šokio sakė dar sykį įsitikinusi, kad Paula ir Gedvinas yra verti finalo: „Tai, ką jūs darote yra labai gerai.“

Susižavėjimą šia pora ir jos kvikstepu reiškė ir kiti komisijos nariai. „Žavus šokis. Jis puikiai perteikia džiazo ir klestėjimo amžiaus nuotaikas, primena kaip tada aukštuomenė linksminosi, o aš jau anksčiau sakiau, kad Paula yra visų laikų žvaigždė“, – sakė J. Kučinskas.

Paulai ir Gedvinui komisija taip pat buvo dosni – skyrė vien dešimtukus, 40 balų.

Tretieji ant parketo žengė Paulius ir Katerina. Komisija porai išrinko pasodoblį.

„Jūs esate ypatingi šiame projekte. Ne savo technika, o pasirinkimais ir gebėjimu uždegti komisiją, žiūrovus. Praėjusį kartą jūsų pasodoblis uždegė visus, ošė publika. Tas pats ir šį kartą – bomba“, – po šokio Paulių ir Kateriną gyrė L. Chatkevičiūtė.

J. Kučinskas pridūrė, kad Paulius ir Katerina savo pasirinkimais ir šokiais net pakelia visą projektą į kitą lygį. O E. Visockaitė pasidžiaugė, kad poros pasodoblis ne tik išskirtinis, bet ir patobulintas nuo tada, kai pora jį šoko ankstesnėje laidoje.

Teisėjai balsuodami už šią porą buvo vieningi – skyrė 40 balų – vien dešimtukus.

Antrasis šokis – laisvoji programa, tad poros žiūrovų ir komisijos teismui galėjo parodyti ką tik panorėję. Simona ir Ligitas save ir savo gebėjimus atskleidė energingais gatvės šokio judesiais, įšokę į grubius batus, chaki spalvos kostiumus, o galvas prisidengę kepurėmis.

J. Kučinskui pritrūko to, kas, pasak jo, yra šios poros stiprybė – partnerystės. E. Visockaitė buvo atvira – jai gražiau, kai ši pora ant parketo sukosi sportinių šokių ritmu. Tiesa, gyrė Simoną ir Ligitą už tikslumą.

„Visi čia esame sportinių šokių gerbėjai. Šis šokis kitokio stiliaus, bet jis atliktas nuostabiai“, – po šokio sakė L. Chatkevičiūtė.

Už antrąjį šokį pora gavo šiek tiek mažiau balų nei už pirmąjį – iš viso 37 komisijos balus. L. Chatkevičiūtė porai skyrė 10 balų, o kiti trys komisijos nariai – po 9.

Antrasis Paulos ir Gedvino šokis – modernus. Žiūrovai šokį šūksniais įvertino dar jo viduryje. Šokiui pasibaigus pasipylė jautrūs projekto teisėjų žodžiai.

„Jūs esate šokių burtininkai. Jūsų šokiai paveikia kiekvieną žmogų“, – kalbėjo V. Visockas, o E. Visockaitė buvo taip pakerėta, kad net nesulaikė ašarų.

Vėliau susikaupusi ji sakė: „Mano jautriai sielai šis šokis buvo per didelis krūvis. Kai jūs beldėte vienas į kitą, man atrodė, kad beldžiate į mano širdį.“

Po tokių žodžių net nekilo abejonių, kad komisija Paulą ir Gedviną galėtų įvertinti kitaip – visi skyrė po dešimtuką, iš viso 40 balų.

Paulius ir Katerina laisvajai programai pasirinko džiazo variaciją ir sukosi lyg miuziklo herojai. Pasak Pauliaus, šokyje atsispindėjo jo gyvenimas ir vertybės.

Tai neliko nepastebėta ir teisėjų. Pasak L. Chatkevičiūtės, šokyje tilpo prasminga istorija, kurios esmė – būti arti vienas kito.

„Ši pora džiaugiasi savo nueitu keliu ir tai atsispindėjo jų veiduose, judesiuose. Jūsų nueitas kelias šiame projekte buvo labai gražus ir įdomus“, – po šokio kalbėjo E. Visockaitė, o J. Kučinskas pridūrė pagaliau pamatęs ne tik charizmatišką šokį, bet ir tikrą Pauliaus šypseną.

Jam pritarė ir V. Visockas: „Mačiau tikrą, laisvą Paulių. Tai buvo nuostabu ir sveikintina. Linkiu neprarasti šių vertybių.“

Komisija Pauliui ir Katerinai už tikrumą atsidėkojo vien dešimtukais – skyrė iš viso 40 balų.

Trečiąjį šokį poros pačios išsirinko iš anksčiau šoktų. Simona ir Ligitas panoro pakartoti sambą.

„Buvo šiek tiek klaidelių, bet pradžia labai pagerėjusi, o emocija buvo nuostabi viso šokio metu“, – apie poros sambą kalbėjo L. Chatkevičiūtė.

Stebint šokį J. Kučinskui netgi norėjosi prisijungti, o V. Visockui pasirodė, kad ši samba liejosi tiesiai iš širdies.

Komisija Simonai ir Edvinui už sambą skyrė 39 balus – 9 iš jų L. Chatkevičiūtė, o kiti trys teisėjai – po dešimtuką.

Paula ir Gedvinas dar sykį savo gerbėjams dovanojo pasodoblį, už kurį iš teisėjų anksčiau patys pirmieji iš „Šok su žvaigžde“ dalyvių buvo pelnę visus tris dešimtukus. Karingą šokį palydėjo audringos publikos ovacijos.

„Su šiuo šokiu jūs padarėte proveržį. Kai jūs pasirinkote šį šokį, aš bijojau, nes geri dalykai retai kartojasi, tačiau šįkart pasikartojo“, – Paulos ir Gedvino pasodoblį gyrė J. Kučinskas.

E. Visockaitė porą net pavadinimo projekto deimantais. Jai pritarė kiti komisijos nariai ir skyrė porai vien dešimtukus, iš viso 40 balų.

Paulius ir Katerina išsirinko dar sykį pašokti Vienos valsą.

Pasak V. Visocko, šis šokis turėtų būti lyriškas. Tačiau jo nuostabai Paulius ir Katerina sugebėjo išvystyti net dramą.

„Man tai buvo pats gražiausias ir tikriausias jūsų šokis. Paulius ir Katerina lyg koks ledlaužis, skynėsi kelią pirmyn, ištvėrė visus mūsų žemus balus, komentarus ir pasiekė finalą“, – už porą džiaugėsi E. Visockaitė.

J. Kučinskas Pauliaus ir Katerinos Vienos valsą įvardijo ir kaip didingą, ir kaip jautrų. Dramatiško šokio apžavėta komisija Pauliui ir Katerinai skyrė vien dešimtukus, iš viso 40 balų.

Paskutinį projekto vakarą staigmeną paruošė ir teisėjai – pademonstravo aisringą tango.

Įsimintinos projekto akimirkos:

Kas vyko prieš laidą:

Visa laida:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt