Naujienų srautas

Veidai2019.12.20 20:13

Šokių treneriai Visockai finalo poras lygino su gamtos stichijomis

LRT.lt 2019.12.20 20:13

Jau šį šeštadienį LRT TELEVIZIJOS projekto „Šok su žvaigžde“ finalas, kuriame dėl simbolinio trofėjaus varžysis trys poros. Iš vienos jų projekto teisėjai Eglė Visockaitė ir Virginijus Visockas sako visuomet laukę staigmenų, kitą lygino su žydinčia pieva, o trečiąją – su visais gamtos reiškiniais.

Pasak Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidento V. Visocko, prieš kelis mėnesius mokytis šokti pradėjusiems projekto dalyviams sekėsi išties neblogai, o tobulėjimas buvo matyti su kiekviena laida.

„Pirmosioms laidoms dalyviai pradėjo ruoštis kiek anksčiau, tad buvo puikiai pasiruošę. Savotiškas lūžis įvyko maždaug penktojoje ar šeštoje projekto laidoje, kai dalyviams teko parodyti valią ir per savaitę atlikti labai didelį darbą – išmokti choreografiją, techniką. Vis aukštesni komisijos balai taip pat rodė, kad šokėjai labai patobulėjo“, – sako jis.

Poroms geriausiai sekėsi tie šokiai, kurie labiausiai atitiko jų charakterį, pastebi Europos ir pasaulio Lotynų Amerikos šokių taurių laimėtoja, ES šalių Lotynų Amerikos šokių čempionė E. Visockaitė.

„Tarkime, energingesniems žmonės, kaip pavyzdžiui, Ugnė Siparė ar Simona Nainė, puikiai atsiskleisdavo greituose, energinguose šokiuose, kitiems dalyviams galbūt labiau sekėsi standartiniai. Tačiau tai – šio šou privalumas. Juk ir žiūrovai mėgsta skirtingus dalykus – vieni mėgsta žiūrėti į žydinčią pievą, kiti nori suptis atrakcionuose. Taigi ir finale pamatysime tris labai skirtingas poras“, – sako projekto teisėja.

Šeštadienio finale susitinka trys poros – choreografas Paulius Šinkūnas ir Katerina Voropaj, drabužių prekės ženklo įkūrėja, „influencerė“ Simona Nainė ir Ligitas Bernatavičius bei atlikėja ir aktorė Paula Valentaitė su Gedvinu Meškausku.

„Manau, kad Paulius ir Katerina šeštadieniais pateikia labai įdomias kompozicijas ir todėl, kiek teko pastebėti, yra mėgstami žiūrovų. Galbūt šokių atlikimas buvo silpnoji Pauliaus pusė, tačiau pastarosiose laidose tikrai matyti jo pažanga“, – sako V. Visockas.

Jam antrina ir E. Visockaitė sakanti, jog ši pora moka nustebinti, o kartais ir abstulbinti, pavyzdžiui, kai į paprastai rimtą šokį įpindami humoro elementų. Ji džiaugiasi, kad kartais su komisijos nuomone nesutinkantis Paulius vis dėlto išmoko klausyti komisijos pastabų.

V. Visockas pastebi, kad savaitę Simona ir Ligitas išnaudodavo labai produktyviai ir šokius atlieka gerai techniškai. „Tik man norėtųsi daugiau emocijų. Geriau pažinusi Simoną supratau, kad ji labai temperamentinga. Tačiau savo temperamentą ji išlieja užkulisiuose ir ant parketo jo pristinga. Reikėtų Simoną kur nors uždaryti ir prieš pasirodymus neleisti jai bendrauti su kitais. Galbūt tada ant parketo išvysime emocijų fontaną“, – šypsosi teisėja.

Pati jauniausia projekto pora Paula ir Gedvinas, anot komisijos narių, paperka paprastumu ir nuoširdumu. Kol kas tai daugiausia teisėjų dešimtukų pelniusi pora, nors V. Visockas pripažįsta, kad projekto pradžioje nesitikėjo porą pamatyti finale.

„Paula atrodė nepasitinkinti savimi, kiek sunkiau sekėsi susitvarkyti su technika, tačiau tam tikru metu ji sugebėjo save persverti ir pradėjo reikšti emocijas. Be to, domėjimasis kiekvieno šokio istorija tikrai buvo teisingas sprendimas – kai žmogui pavyksta greitai suprasti apie ką yra šokis, jam lengva parodyti visa tai aikštelėje“, – kalba V. Visockas.

Simoną ir Ligitą E. Visockaitė lygino su žydinčia pieva, o Paula ir Gedvinas jai siejasi su visais gamtos reiškiniais: „Ir su saule, ir su mėnuliu, ir su griaustiniu, ir su šiltu vasaros lietumi, tačiau labiausiai primena gaivaus oro gūsį ir manau, kad jie išsiverš ant parketo ir parodys ką sugeba.“

Visas pokalbis su projekto teisėjais V. Visocku ir E. Visockaite – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi