Naujienų srautas

Veidai2019.12.19 15:36

Mažuoju žvirbleliu vadintos Edith Piaf talentas pastebėtas dainuojant gatvėje

Gruodžio 19 dieną prieš 104-erius gimė prancūzų dainininkė Edith Piaf. Ji buvo vadinama mažuoju žvirbleliu.

1915 m. gruodžio 19 d. Paryžiuje gimė mergaitė, kurios balsas po kelių dešimtmečių kerėjo tūkstančius. Edita Giovanna Gassion, vėliau pasivadinusi Edith Piaf, iki šiol išlieka scenos legenda dėl įtaigumo ir emocingo dainavimo.

Pati dainininkė apie savo gyvenimą yra sakiusi: „Mano gyvenimas buvo pasibaisėtinas – tas tiesa. Tačiau gyvenimas buvo ir nuostabus. Todėl, kad aš labiau už viską mylėjau jį, gyvenimą.“

Balsas, kuris kerėjo tūkstančius: šiandien – Editos Piaf gimtadienis

Prancūzė gimė aktorės ir gatvės akrobato šeimoje, dėl žalingų tėvų įpročių jos vaikystė buvo itin sudėtinga. Dainuoti publikai ji pradėjo gatvėse, kai tėvas žiūrovams rodydavo triukus.

Ten ją pastebėjo kabareto Eliziejaus laukuose savininkas ir netrukus pirmieji jos pasirodymai kabarete susilaukė didžiulio pasisekimo, o dainininkė gavo mažojo žvirblelio pravardę. Edith Piaf karjera rutuliojosi greitai.

Dainininkės balsas skambėjo po visą pasaulį, tačiau gastrolės ją sekino. Jos palydovais tapo vienatvė ir žalingi įpročiai, o dainininkė kartojo mirsianti, kai nebegalės dainuoti.

Paskutinį kartą E. Piaf scenoje pasirodė 1963-ųjų kovo 18 dieną, tų pačių metų spalį iškeliavo anapilin.

Pasakojama, kad dėl dainininkės prieštaringai vertinamo gyvenimo uždrausta laikyti mišias jos laidotuvėse. Tačiau jose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių ir pirmą kartą po karo pabaigos Paryžiuje kuriam laikui buvo sustabdytas automobilių eismas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi