Naujienų srautas

Veidai2019.12.23 06:59

Švenčių klasika tapę kūriniai – kieno dainas niūniuojame iki šiol?

archyviniai įrašai
LRT.lt 2019.12.23 06:59

Ar pamenate, kokios dainos skambėjo per šventes prieš du ar tris dešimtmečius? Kai kurios senos dainos iki šiol laikomos lietuviškų kalėdinių dainų klasika, pvz., grupės „Kardiofonas“ daina „Kalėdinė eglutė“, kurios žodžius iki šiol niūniuoja skirtingos kartos.

Ar įsivaizduojamas švenčių laukimas be grupės „Kardiofonas“ ir jų dainos „Kalėdinė eglutė“? Ši daina 1986 m. ir išpopuliarino grupę bei tapo „Kardiofono“ vizitine kortele.

Muzikos autorius ir atlikėjas Rimantas Giedraitis šios dainos net nevadino kalėdine, o populiarumo paslaptį bando aiškinti nesaldaus, prasmingo poeto Antano Jonyno teksto poveikiu.

Laida „Estrados orbitoje“ 1987-aisiais daugiausiai žiūrovų balsų sulaukusi ir populiariausia daina paskelbta grupės „Kardiofonas“ daina „Kalėdinė eglutė“. Tai buvo viena populiariausių tų metų dainų. Nors grupės diskografija palyginti nedidelė, dainą apie eglutę žino kone kiekvienas, dažnas mintinai moka žodžius.

Estrados orbitoje. TOP 10, 1987 m.

Atlikėjas Egidijus Sipavičius, tituluojamas Lietuvos rokenrolo karaliumi, ir per šventines dainas atlieka rokenrolo ritmu. Apie per pusnis brendančias šventes ir linksmąjį Kalėdų Senį jis dainavo ir prieš daugiau nei dvidešimt metų šventinėje „Ar vien tik retro?“ laidoje.

Ar vien tik retro? Kalėdinės dainos ir eilės

Birutės Dambrauskaitės daina „Palinkėki gerų Kalėdų“ su šventėmis asocijuojasi ne tik lietuviams, bet ir viso pasaulio gyventojams.

Muzikos autorius – ispanų muzikantas Jose Felciano, tad šis pasaulinis hitas per šventes skamba daugelio šalių radijo stotyse ir turbūt kiekviena šalis turi savo atlikėją, kuris dainuoja šią dainą. B. Dambrauskaitė – šios dainos ambasadorė Lietuvoje.

Dainuoju Lietuvą. Gražiausios žiemos švenčių dainos

Nors dar neatšventėme Kalėdų, daugelio galvoje jau sukasi klausimas, kur ir su kuo sutikti naujus metus. Šis klausimas skamba ir Romo Dambrausko dainoje „Su kuo sutiksi tu Naujus metus“. Tai dar viena daina, kurią neabejotinai galima vadinti šventinių lietuviškų dainų klasika.

Dainuoju Lietuvą. Gražiausios žiemos švenčių dainos

2002-aisiais populiarios grupės buvo „Bavarija“, „Mango“, „Pikaso“, ŽAS, iki šiol visų mėgstama „Biplan“, kėlę šventinę nuotaiką atlikėjai Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Gintarė, Gytis Paškevičius, Aleksandras Makejevas ir kiti susirinko į šventiškai papuoštą LRT studiją, kur nufilmuotas smagus ir šventinis koncertas. Ar dar pamenate, kokios dainos užkurdavo norą šokti?

Kalėdinis koncertas. Dalyvauja populiarūs estrados atlikėjai ir grupės

O kiek daugiau nei prieš dešimetį šventiniai koncertai atrodė taip:

Kalėdinės ir naujametinės dainos iš LTV koncertų

Tikru reiškiniu tapusi LRT TELEVIZIJOS laida „Tele bim bam“ taip pat buvo ir neatsiejama švenčių dalis. Specialiai šventėms Neringa Čereškevičienė ir „Tele bim bam“ vaikai turi sukūrę keletą smagių dainelių, kurias niūniuodavo ir maži, ir dideli.

Kalėdos su Tele bim bam
Kalėdos su Tele bim bam
Tele bim bam."Kalėdos"
Dainuoju Lietuvą. Gražiausios žiemos švenčių dainos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi