Naujienų srautas

Veidai2019.12.18 12:40

Apie karjeros pabaigą svarstantis Bradas Pittas mini 56-ąjį gimtadienį

56-ąjį gimtadienį minintis amerikiečių aktorius ir prodiuseris Williamas Bradley Pittas karjerą Holivude pradėjo nešiodamas reklamines skrajutes, tačiau netrukus pasirodė didžiuosiuose ekranuose ir tapo visame pasaulyje garsiu aktoriumi. Susižėręs ne vieną apdovanojimą, aktorius vis dažniau kalba apie karjeros pabaigą.

1982 m. B. Pittas pradėjo studijuoti reklamos žurnalistiką Misūrio universitete. Tuomet jis pirmą kartą pozavo reklaminiam kalendoriui. Po kurio laiko mokslus metė ir patraukė į Holivudą su vos 300 dolerių kišenėje.

Ten dirbo įvairiausius darbus – tiekė šaldytuvus, rinko labdarą vietinei policijai, nešiojo reklamines skrajutes. Tuo pačiu metu lankė aktorių kursus ir šturmano agentūras.

56-ąjį gimtadienį minintis Bradas Pittas galvoja apie aktoriaus karjeros pabaigą

B. Pitto karjeros lūžio tašku tapo 1991 metais pasirodžiusi juosta „Telma ir Luiza“. Ekrane pasirodęs 14 minučių, po jų B. Pittas gavo daugybę pasiūlymų filmuotis. Sėkmingi filmai sekė vienas po kito – „Dvylika beždžionių“, „Interviu su vampyru“, „Oušeno vienuoliktukas“, „Troja“, „Keista Bendžamino Batono istorija“, „Žmogus, pakeitęs viską“ ir kiti.

B. Pittas keturis kartus nominuotas „Oskarui“, apdovanotas daugybe premijų, pelnė „Oskarą“ kaip geriausio metų filmo „12 vergovės“ metų prodiuseris.

Vienas naujausių B. Pitto vaidmenų – režisieriaus James Gray filme „Ad Astra“, kurio premjera įvyko 2019-ųjų Venecijos kino festivalyje, patyrusio astronauto Rojaus vaidmuo, kuriam tenka misija keliauti iki Neptūno planetos, kad surastų savo dingusį tėvą (akt. Tommy Lee Jones) ir išgelbėtų Žemę nuo paskutinio teismo dienos.

Anot B. Pitto, jis ir režisierius James Gray yra draugai nuo praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio vidurio, nuo debiutinio režisieriaus filmo – kriminalinės dramos „Mažoji Odesa“, todėl bėgant metams jie vis pasikalbėdavo apie bendrą projektą.

B. Pitto teigimu, sukurti trilerį „Ad Astra“ nebuvo lengva. „Tai buvo pats sudėtingiausias filmas, kuriame kada nors dirbau, nes ši James Gray sugalvota istorija yra tokia subtili, kad kiekvienas per ankstyvas klipo kadras ar muzika, ar įgarsinimas gali viską apversti, kad visko tiesiog bus per daug ar scenarijus taps per daug akivaizdus, – sako aktorius. – Buvo stengiamasi išlaikyti šią trapią pusiausvyrą ir stengtis, kad ši istorija atsiskleistų labai subtiliai ir delikačiai.“

1998 m. B. Pittas pradėjo slapta susitikinėti su kolege Jennifer Aniston, kuri po poros metų tapo jo pirmąja žmona. Su anatrąja – Angelina Jolie – B. Pittas susitiko filmo „Ponas ir ponia Smith“ filmavimo aikštelėje.

Susilaukę trijų vaikų ir tris įsivaikinę, aktoriai 2016 m. išsiskyrė. Šią vasarą B. Pittas prakalbo apie aktoriaus karjeros pabaigą, sakydamas, kad jam patinka daryti kitokius dalykus: „Manau, kad vieną dieną aš tiesiog atsibusiu ir organiškai tai (vaidyba – LRT.lt) bus užbaigta.“

B. Pittas gimė 1963 m. gruodžio 18 d. Oklahamoje. Jo tėvas Billas buvo sunkvežimių vairuotojas, o mama Jane dirbo mokykloje. Sūnų jie auklėjo griežtai, baptistų aplinkoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi