Veidai

2019.12.17 19:33

LRT „Metų apdovanojimų“ svečiai dalijosi mintimis apie besibaigiančius metus

Viktorija Lideikytė, Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.12.17 19:33

LRT Didžiojoje studijoje vyko iškilminga „Metų apdovanojimų“ teikimų ceremonija, kurioje LRT apdovanojo labiausiai šiemet nusipelniusius žmones ir paminėjo ryškiausius šalies įvykius. Antrą kartą organizuojamuose apdovanojimuose buvo paskelbti dešimties nominacijų laureatai.

Į šventinį renginį susirinko žymiausi šalies kūrėjai, inovatoriai, mokslo, kultūros, politikos atstovai. Svečius sveikinusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė sako, kad besibaigiantys metai buvo kupini iššūkių, tačiau LRT pavyko su jais susidoroti. „Didžiuojuosi ir džiaugiuosi tuo, kad mums pavyko padaryti nemažai darbų: įvyko portalo ir mobiliosios programėlės atnaujinimas, puikiai sekėsi su abiem televizijos kanalais. Pagrindinis LRT TELEVIZIJOS kanalas tapo nr. 2, nebe nr. 3, kaip anksčiau, o LRT PLIUS paaugo daugiau nei dvigubai. Beje, gerokai atnaujinome LRT RADIJO programą, toliau eilėje – LRT KLASIKOS ir LRT OPUS atnaujinimai“, – šiemet įvykdytas ir kitąmet planuojamas naujoves vardijo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tikslus ateinantiems metams LRT jau taip pat išsikėlusi, viena svarbiausių darbo krypčių – koncentracija į užsienį. „Planuojame Briuselyje atidaryti korespondentų punktą, paleisti išeiviams skirtą naujienų kanalą internete LITUANICA, tęsti tiriamosios žurnalistikos sklaidą. Pradėjome faktų tikrinimo projektą, kurį tęsime ir kitąmet, numatėme atnaujinti kitų dviejų radijo kanalų programas“, – apie ateinančių metų planus kalbėjo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

„LRT palinkėčiau būti įdomiems ir prasmingiems, kad mūsų auditorija, kuri leidžia su mumis laiką, jaustųsi praleidusi jį prasmingai. Tai mums yra svarbiausia, norime išpildyti savo misiją. LRT linkiu plėsti auditoriją, kad įvairiais kanalais pritrauktume kuo daugiau žmonių ir jaunimo, kuris mažai žiūri televiziją ir retai klauso radijo. Linkiu daugiau kokybės ir prasmingesnio drauge praleisto laiko“, – kalbėjo LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Į renginį su vyru Gabrieliu Landsbergiu atvykusi Austėja Landsbergienė džiaugėsi, kad šie metai Lietuvai buvo įsimintini, tačiau švietimui nebuvo geresni nei praėjusieji. „Mažai kas gero šiandien Lietuvos švietime vyksta. Proveržio tikimės jau keletą dešimtmečių, bet jo kaip nėra, taip nėra. Tai tiesiog toliau reikia gyventi su viltimi, kad tas proveržis įvyks, kad gerų iniciatyvų Lietuvoje yra ir iš jų mokysis tie, kurie galėtų“, – kalbėjo A. Landsbergienė.

„Vienas žmogus iš mano darbo aplinkos pasakojo istoriją, kad, vykstant politinėms batalijoms, kuriose, rodosi, esame įpratę būti kiekvieną dieną, jo artimasis, žiūrėdamas televiziją, sunegalavo. Jam pakilo kraujospūdis, jis pasijuto negerai. Aš pasijutau atsakingas, nes, noromis ar nenoromis, esame šios sumaišties dalyviai. Noriu, kad kiti metai atneštų daugiau ramybės gerąja prasme“, – linkėjo G. Landsbergis.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Visi kalba“ vedėjai Lavija Šurnaitė ir Algis Ramanauskas sako, kad šiemet aktualios buvo įvairios temos. „Žmonės daugiau kalbėjo apie nelaimes ir apie tai, kokie mes sušalę ir atšalę vieni kitiems“, – kalbėjo A. Ramanauskas, tačiau L. Šurnaitė netrukus jam paprieštaravo. „Būna, kad per laidas nubraukiame ašarą, būna, kad su Algiu pasijuokiame. Temų būna įvairių“, – laidos filmavimo užkulisius atskleidė L. Šurnaitė.

Laidos „Visi kalba“ vedėjai LRT žiūrovams, klausytojams ir skaitytojams kitais metais linkėjo sveikatos ir atradimų. „Linkiu sveikatos, laimės ir meilės. Meilės pirmiausia“, – sakė A. Ramanauskas. „Palinkėčiau ieškoti įvairiausių dalykų ir visomis prasmėmis mokytis“, – kalbėjo L. Šurnaitė.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius džiaugėsi, jog besibaigiantys metai buvo prasmingi visai Lietuvai. „Kantrus darbas, ryžtingi sprendimai, kurie buvo priiminėjami 20–30 metų, duoda vaisių. Vilnius irgi skina laurus vieną po kito. Tai labai smagu ir įkvepia. Svarbu nepamesti tos dvasios ir energijos užtaiso bei veržlumo ateityje“, – kalbėjo sostinės meras.

Labiausiai jį džiugina tai, kad Vilnius yra augantis miestas. „Per metus paaugame maždaug 1 procentą. Tokių augimo statistikų žmonės Lietuvoje neįpratę matyti. Ir miestas, ir viskas aplink miestą auga, jame daugėja kultūros, auga verslai, atlyginimai. Vyrauja augimo ir kūrybos nuotaikos. Tai yra labai džiugu“, – kalbėjo R. Šimašius.

Renginyje lankėsi ir šiemet 50-ąjį jubiliejų atšventęs žurnalistas, rašytojas, prodiuseris Rytis Zemkauskas. „Pasenau. Nuo to man neramu, nes man labai patinka būti šitam nuostabiam pasauly, gyventi šitoj nuostabioj šaly, todėl norėčiau, kad viskas tęstųsi kuo ilgiau ir kuo geriau. O kai metai bėga, širdy kyla nerimas“, – kalbėjo R. Zemkauskas.

Renginio svečias ragino neklausyti negatyvių kalbų apie savo šalį. „Matau tam tikrą sandūrą, kurią dabar išgyvename. Nepaisant to, kad yra apokalipsės raitelių, kurie atjoja ir aiškina, kad Lietuva praktiškai miršta, tokių kliedesių nereikėtų klausytis. Man atrodo, kad kaip tik dabar vyksta virsmas. Dabar mes artėjame prie normalios valstybės. O normali valstybė – su nubodžia kasdienybe, kasdieniniais ginčais, mažomis rietenomis. Mums reikia vis mažiau heroizmo. Pradedame matyti, kad tie, kurie anksčiau sukeldavo dramą ir bandydavo mus iš jos išgelbėti – vadinasi, būdavo ir liga, ir vaistai, – tiesą sakant, yra tik įsikalbėta liga.“

R. Zemkauskas viliasi, jog ateisianti karta sukurs ramesnę valstybę. „Manau, kad ateis nauja karta politikoje – kultūroje tai jau atsitiko, turime puikių pasiekimų, – kuri iš tikrųjų sukurs kitokią, gerokai ramesnę valstybę. <...> Viskas bus gerai, chebra“, – kalbėjo R. Zemkauskas.

Renginyje viešėjusi LRT TELEVIZIJOS ir RADIJO laidų vedėja Beata Nicholson sako, kad laimės reikia ieškoti kasdien, todėl artėjančiais metais sau ir kitiems palinkėjo džiaugtis mažais dalykais. „Man atrodo, kad didelė laimė susideda iš mažų dalykų. Turbūt nėra taip, kad kopiame į kažkokį kalną, ant jo užlipame ir staiga pasiekiame laimę. Turbūt tokia ta gyvenimo paslaptis, kad turi išmokti džiaugtis mažais dalykais ir kasdienybe. Atsikeli ryte geros nuotaikos, pasidarai geros kavos, įsijungi LRT RADIJO laidą „Ryto garsai“ ir diena prasideda puikiai“, – kalbėjo B. Nicholson.

Šiemet B. Nicholson veiklos netrūko – ji augino vaikus, rengė laidas, todėl, kaip pati sako, laiko sėdėti ant sofos neturėjo. „Tiek sau, tiek kitiems palinkėčiau kadien atrasti džiaugsmingų akimirkų. Tiesiog jų ieškoti. Taip, kaip miške grybų ar uogų“, – linkėjo B. Nicholson.

Renginyje buvo paskelbti nominacijų „Metų nuomonė“, „Metų dialogas“, „Metų lygybė“, „Metų vizija“, „Metų pokytis“, „Metų aidas“, „Metų asmenybė“, „Metų populiariausias“, „Metų draugas“ ir „Metų pokštas“ nugalėtojai.

Kas tapo LRT „Metų apdovanojimų“ laureatais, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai sužinos šventinę Naujųjų metų naktį.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje ir vaizdo įraše.

LRT „Metų apdovanojimų“ svečiai dalijosi mintimis apie besibaigiančius metus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt