Veidai

2019.12.19 06:58

Tituluota solistė Asmik Grigorian prisipažįsta: niekada nemačiau, kaip žmonės iš tikrųjų švenčia Kalėdas

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.12.19 06:58

Daugelis prieš Kalėdas svajoja apie sniegą, o štai operos solistė Asmik Grigorian per šventes mieliau išvyksta į kokį nors dar neaplankytą kraštą pasidžiaugti saule. Taip ji atitrūksta ir nuo kalėdinio šurmulio ir komercijos. Šventės jai tai ne beprotiškas pirkimas ir dovanos.

Šie metai operos solistei buvo išties įsimintini. Po stulbinamo pasirodymo Richardo Strausso operos „Salomėja“ premjeroje Austrijoje, „Salzburger Festspiele“ festivalyje, A. Grigorian susižėrė daugybę apdovanojimų. Šių metų balandį Tarptautinių operos apdovanojimų ceremonijoje Londone, „Sadler`s Wells“ teatre, ji buvo oficialiai pripažinta geriausia 2018-ųjų metų operos soliste.

Taip pat šiais metais Asmik pelnė Metų operos solistės titulą Austrijos muzikinio teatro apdovanojimuose, o liepos viduryje dienraštis „The Times“ paskelbė šios operos įrašą geriausiu savaitės DVD.

Metų dainininke ją titulavo ir svarbus vokiečių operos, operetės ir baleto žurnalas „Opernwelt“. Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sopranui įteikė Kultūros ministerijos premiją už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje. Metams baigiantis solistei skirta ir Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Kai likus savaitei iki švenčių dažnas jau pasinėręs į kalėdinę karštinę, A. Grigorian jai nepasiduoda. „Iš anksto puošiamos eglutės, aplink visur skambančios kalėdinės dainos primena, kad prasideda šventinis šurmulys. Tik tame beprotiškame pirkime, daugybėje plastikinių niekučių ir blizgučių nieko tikra nematau“, – sako ji.

O kadangi vasariška šiluma jai mielesnė už žiemos speigus, gruodžio pabaigoje ar sausio pradžioje ji stengiasi paatostogauti ir išvyksta ten, kur daug saulės ir maloniai šilta.

„Stengiuosi keliauti ten, kur anksčiau nebuvau, ir pamatyti naujus kraštus. Tiesa, daugelyje tų kraštų Kalėdos ir nešvenčiamos. Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvau Maldyvuose, kur nors dar tikiuosi bent trumpam ištrūkti ir šiemet.

Žinoma, antrąją Kalėdų dieną jau būsiu Lietuvoje, čia bus mano koncertas, o Naujuosius tikriausiai sutiksiu savo vyro (režisieriaus Vasilijaus Barchatovo – LRT.lt) gimtojoje Maskvoje“, – pasakoja A. Grigorian.

Kūčios jos atmintyje įstrigo kaip šventė, kai negalima valgyti mėsos ir negalima per daug linksmintis.

„Galbūt niekada nemačiau, kaip žmonės iš tikrųjų švenčia Kalėdas. Be panikos pirkti, be komercijos, be blizgučių... O ir pati Kalėdų savo vaikams dar nesukūriau, galbūt ateis diena, kai ir aš tai padarysiu“, – svarsto A. Grigorian ir priduria, kad švenčių per daug nesureikšmina, nes šventė jai – kiekviena diena.