Veidai

2019.12.22 12:09

Lietuvoje gyvenantis šefas Gian Luca Demarco: itališką pasninką net keista vadinti pasninku

Daugelį metų Lietuvoje gyvenantis kulinaras iš Italijos Gian Luca Demarco LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pristatė savo knygą „Carpe diem. Angelų įkvėpti itališkos virtuvės receptai“. Jis taip pat papasakojo apie Kalėdas gimtinėje ir mėgstamiausius lietuviškos virtuvės patiekalus.

G. L. Demarco sako, kad svarbiausias italų virtuvės principas – kokybiški ir švieži ingredientai bei ne per daug sudėtingas paruošimas. „Jei knygoje bus itin sudėtingi receptai, niekas jos nenaudos ir ji bus bereikalingas daiktas dulkėms kaupti. Todėl knygoje stengiausi sudėti tai, kas pagaminama labai lengvai“, – pasakoja jis.

Angelai, minimi knygos pavadinime, žmonės, kurie padėjo G. L. Demarco tapti tokiu žmogumi, koks jis yra šiandien, rūpinosi, auklėjo ar dalijosi patarimais.

Beje, jis džiaugiasi, kad lietuviams visai neblogai sekasi paruošti itališkos virtuvės patiekalus, tačiau gyvendamas čia su malonumu valgo ir kai kuriuos vietos patiekalus. „Žinoma, be konkurencijos man labai patinka cepelinai.

Tiesa, kai pirmą kartą jų ragavau, buvau nugabentas į vietą, kur jie gaminami labai dideli. Suvalgęs pusę maniau, kad mirsiu. Tačiau dabar jau išmokau juos valgyti. Dar labiau nei cepelinai man patinka žemaičių blynai“, – vardija kulinaras.

Jo tėvynėje dabar, kaip ir Lietuvoje, – pasninkas. „Ir Italijoje, Ir Lietuvoje dabar pasninkas. Tik kai pamačiau, kaip pasninkaujama Lietuvoje, man gėda pasninku vadinti tai, kas vyksta tėvynėje – ten žmonės švenčia ir valgo daug jūros gėrybių. Ten dabar šventė, o čia – susikaupimas ir tikrai griežtas pasninkavimas“, – pagrindinius skirtumus išskiria jis.

Be to, jis juokiasi, kad nors ir valgome per Kūčias dvylika patiekalų, iš tiesų mes tik ragaujame – Italijoje per Kalėdas suvalgoma kur kas daugiau. „Kartais po aštuonias valandas praleidžiame prie stalo bendraudami. O maisto būna labai daug. Kol jis nesibaigia, tol nesiskirstome“, – pasakoja G. L. Demarco.

Visas pokalbis su juo – vaizdo įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Lietuvos vaikų raštingumą įrodo Loretos Vaicekauskienės surinkta vaikų rašinėlių kolekcija