Veidai

2019.12.12 11:12

Minimos Sinatros gimimo metinės: legendinis atlikėjas negalėjo pakęsti vienos savo dainos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.12 11:12

Gruodžio 12 d. – Franko Sinatros gimimo metinės. Jis buvo ne tik garsus atlikėjas, bet ir aktorius. Pelnęs daugybę apdovanojimų, svingo eroje debiutavęs dainininkas mėgo ne visas savo atliekamas dainas, – vienos jų tiesiog negalėjo pakęsti.

Amerikiečių dainininkas ir aktorius Francis Albertas arba kitaip – Frankas Sinatra – laikomas vienu populiariausių ir įtakingiausių 20-o amžiaus atlikėjų. F. Sinatra yra ir vienas pelningiausių muzikantų, pardavęs daugiau nei 150 mln. įrašų visame pasaulyje.

Šiandien minima vieno populiariausių ir įtakingiausių XX a. kūrėjų – Franko Sinatros – gimimo diena

Muzikinę karjerą pradėjo tuomet vyravusio svingo eroje. F. Sinatra kaip solo atlikėjas pripažinimo sulaukė 20 a. 5-ojo dešimtmečio viduryje, kai pasirašė sutartį su įrašu kompanija „Columbia Records“.

Gal ir sunku patikėti, bet jis mėgo tikrai ne visas savo atliekamas dainas. Vienos jų – „Strangers in the Night“ – tiesiog negalėjo pakęsti.

Jo, kaip aktoriaus, karjera taip pat buvo sėkminga. F. Sinatra apdovanotas „Oskaro“ statulėle ir daugybe kitų apdovanojimų. Filmavimo aikštelėje vaidmenis atlikdavo improvizuodamas, todėl buvo pramintas „Vieno veiksmo Čarliu“.

Tačiau po kurio laiko smunkant įrašų pardavimams bei po kelių nesėkmingų filmų, 1971 m. F. Sinatra pranešė baigiąs karjerą. Vis dėl to po dviejų metų atlikėjas į sceną grįžo ir įrašė keletą albumų bei vieną geriausiai žinomų kūrinių „New York, New York“.

F. Sinatra gimė 1915 m. gruodžio 12 d. Naujajame Džersyje, JAV, mirė 1998 m. gegužės 14 d. Kalifornijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.