Veidai

2019.12.11 15:37

Ieškomiausi „Google“ paieškoje – nuo prezidento iki interneto skandalistų

LRT.lt2019.12.11 15:37

Ar žinote, kieno vardus lietuviai dažniausiai šiemet vedė į „Google“ paiešką? Šiemet lietuviai domėjosi ir kandidatais į prezidentus, ir pretendentais, kovojusiais dėl galimybės Lietuvai atstovauti „Eurovizijos“ dainų konkurse. Susidomėjimą kai kuriais asmenimis kurstė filmai ar skandalai.

Kompanija paskelbė kasmetinių tendencingiausių 2019 m. užklausų sąrašą, kuriame pateikiami daugiausiai susidomėjimo per pastaruosius 12 mėnesių pelnę įvykiai, naujienos, filmai, renginiai bei garsūs žmonės.

1. Gitanas Nausėda

Daugiausiai žmonių Lietuvoje šiemet „Google“ paieškoje vedė naujojo prezidento vardą. Gegužę laimėjęs rinkimus, liepos mėnesį jis buvo inauguruotas ir pradėjo eiti valstybės vadovo pareigas. „Galvoje man dabar skamba priesaikos žodžiai. Stengiuosi įvertinti kiekvieną iš jų atskirai ir suprantu, kad su jais nuo šiol gyvensiu kiekvieną dieną. Ir dieną, ir naktį“, – inauguracijos dieną po iškimingo Seimo posėdžio kalbėjo prezidentas.

2. Dynoro

Didžėjus ir muzikos prodiuseris susidomėjimo sulaukė po to, kai praėjusiais metais jo kūrinys „In My Mind“ išgarsėjo visame pasaulyje – vaizdinės medžiagos platformoje „YouTube“ šis kūrinys turi jau šimtus milijonų peržiūrų. Šių metų pradžioje M.A.M.A apdovanojimuose jo kūrinys pripažintas metų daina, o pats atlikėjas – apdovanotas „Metų proveržio“ kategorijoje.

3. Ingrida Šimonytė

Šiemet vykusiuose prezidento rinkimuose dalyvavo ir ekonomistė, Seimo narė Ingrida Šimonytė, antrajame rinkimų ture nusileidusi G. Nausėdai. „Nesu tas žmogus, kuris gyvena sėkmėmis ar nesėkmėmis, – einu į priekį gyvenime ir gyvenu tuo, kas yra šiandien, o ne tuo, kad nutiko prieš porą mėnesių.“, – po rinimų portalui LRT.lt pasakojo I. Šimonytė.
Beje, jos kampanijos simboliu tapo taškučiai.

4. Freddie Mercury

Susidomėjimą šiuo atlikėju ir grupės „Queen“ lyderiu atgaivino 2018-ųjų spalį kino teatruose pasirodęs filmas „Bohemijos rapsodija“ („Bohemian Rhapsody“).

Tai biografinis filmas pasakojantis F. Mercury (tikrasis vardas Farrokh Bulsara) gyvenimo užkulisius nuo 1970-ųjų, kai Zanzibare gimęs ir augęs, o vėliau į Indiją su tėvais persikraustęs į Mumbajų Indijoje, su šeima atsikėlė gyventi į Didžiąją Britaniją, kur pradėjo pasaulinę šlovę atnešusią muzikanto karjerą iki jo mirties 1991-aisiais. Būdamas vos 45 metų Fredis mirė savo namuose, Londone nuo AIDS komplikacijų.

5. Jurijus Veklenko

Visų akys į šį atlikėję nukrypo metų pradžioje, kai su daina „Run With the Lions“ atlikėjas dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Vasario pabaigoje vykusiame atrankos finale Jurijus iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Izraelyje vykusioje „Eurovizijoje“. Nors į konkurso finalą Jurijus nepateko, grįžęs į Lietuvą jis mėgavosi išaugusiu dėmesiu ir populiarumu.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojo pasirodymas: Jurijus - „Run With The Lions“

6. Jamesas Charlesas

Lietuvius domino ir internete išgarsėjęs „influenceris“ ir makiažo meistras James Charles. Iš viso internete jį seka 16 mln. žmonių. Beje, jis šiemet išgarsėjo ir vienu antirekordu – gegužės 11-ąją vos per 24 val. jis neteko milijono sekėjų, po to, kai jis netaktiškai pakalbėjo apie kitą „Youtube“ tinklaraštininkę Tati, kuri ir padėjo jam išgarsėti kaip grožio „influenceriui“.

7. Monika Marija

Metų pradžioje atlikėja buvo viena iš pretendenčių atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“. Beje, ji atrankoje pasirodė net su dviem dainomis „Criminal“ ir „Light On“. Ir nors abi dainos pateko į atrankos finalą, Monika Marija vieną iš jų atsiėmę ir į lemtingą kovą stojo su „Light On“.

8. Madonna

Vienu labiausiai aptarinėjamų šių metų legendinės atlikėjos Madonnos pasirodymų buvo ne kas kita, o jos pasirodymas ant „Eurovizijos“ scenos Tel Avive per konkurso finalą. Dar prieš konkursą buvo daug spėlionių, ar ji apskritai pasirodys, buvo sekamas kiekvienas, net ir menkiausias jos žingsnis.

Pasirodymas konkurso finale taip pat sulaukė įvairių vertinimų – kai kam užkliuvo tai, kad atlikėja nebuvo geriausios formos, kitiems teko teisintis dėl tam tikrų jos pasirodymo detalių.
Dėmesį pritraukė ir ant scenos pasirodžiusi šokėjų pora, vieno iš šokėjų nugarą puošė Izraelio vėliava, kito – Palestinos. Jie išsiskyrė ir pasuko į skirtingas scenos puses, o Madonna tuo metu dainavo žodžius „Wake up“, reiškiančius „Atsibusk“.

Po Madonnos pasirodymo konkurso organizatoriai išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog ši scena nebuvo suderinta su EBU (Europos transliuotojų sąjunga) ir Izraelio transliuotoju KAN – per repeticijas šokėjai pasirodė be Palestinos vėliavos ant nugaros, tad organizatoriai tokio žingsnio nenumatė.

9. Billie Eilish

Septyniolikmetė JAV atlikėja prieš porą metų išleidusi savo debiutinę dainą „Ocean eyes“ sparčiai skinasi kelią į populiarumą ir vis geriau žinoma yra ne tik savo gimtinėje, bet ir užsienyje. Šiais metais ja domėjosi ir lietuviai. Šiemet atlikėja išleido ir antrąjį savo albumą „hen We All Fall Asleep, Where Do We Go?“

10. Greta Thunberg

Šešiolikmetė švedė Greta Thunberg – klimato aktyvistė, kurios protestai įkvėpė mokinius iš viso pasaulio rengti streikus prieš klimato kaitą.

Gretos motina – populiari Švedijos atlikėja Malena Ernman, prieš dešimtmetį savo šaliai atstovavusi „Eurovizijos“ dainų konkurse. Gretos tėvas – aktorius S. Thunberg. Mergaitės tėvai ne kartą pasakojo, kad abiem jų dukroms diagnozuotas autizmas, o M. Ernman savo patirtimis pasidalijo savo knygoje.

„Kai man buvo aštuoneri, sužinojau apie globalinį atšilimą ir klimato kaitą. Pasirodo, dėl to atsakingi žmonės. Man buvo nesuprantama, kodėl dedasi tokie dalykai, kodėl nėra kažkokių apribojimų ar aplinką teršiančios veiklos netapo nelegaliomis“, – šešiolikmetė paauglė kalbėjo šiemet Stokholme vykusioje konferencijoje „TedX“.

Anapilin išėję žmonės:

Vytautas Šerėnas

Gegužės 10-ąją eidamas 60-uosius metus netikėtai mirė LRT TELEVIZIJOS laidos „Dviračio žinios“ vedėjas, ekonomikos mokslų daktaras Vytautas Šerėnas. V. Šerėnas laiką leido savo sodyboje Labanoro girios glūdumoje šalia Girutiškio rezervato, kai jam sustojo širdis. Atvykusiems medikams humoristo atgaivinti nepavyko.

Cameron Boyce

Los Andžele, JAV gimęs ir auginęs C. Boyce vaidinti pradėjo būdamas vos 9-erių, o kai jam sukako 19-ka, „Disney“ atstovai jį ėmė vadinti pramogų pasaulio veteranu. Sulaukęs 20-ies, šių metų liepos 6-ąją po naktį ištukusios priepuolio jaunuolis taip ir nepabudo.

Almantas Vaišnys

Liepos 22-ąją mirė seriale „Naisių vasara“ vaidinęs aktorius Almantas Vaišnys. Labiausiai aktorius išgarsėjo atlikęs Giedriaus vaidmenį seriale „Naisių vasara“, taip pat LRT TELEVIZIJOS rodytame kriminaliniame seriale „Prokurorai“ bei „Sniego skonis“.

Saulius Karosas

Sausio 16-ąją dieną, eidamas 61-erius metus mirė Saulius Karosas – aktyviausias mecenatas, filantropas ir vienas turtingiausių verslininkų Lietuvoje.

Karlas Lagerfeldas

Vasario 19-ąją būdamas 85 metų, mirė vienas garsiausių pasaulyje dizainerių, mados namų „Chanel“ kūrybos vadovas Karlas Lagerfeldas.