Naujienų srautas

Veidai2019.12.10 20:36

Kovą su vėžiu pralaimėjusiai „Roxette“ vokalistei gyvenime teko pakovoti ir dėl meilės

scenos partneris skyrė jautrius žodžius
LRT.lt 2019.12.10 20:36

Pirmadienį baigėsi septyniolika metų trukusi „Roxette“ vokalistės Marie Fredriksson kova su smegenų vėžiu, tačiau sunki liga – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo susidūrė viena ryškiausių Švedijos atlikėjų.

Dėl M. Fredriksson netekties gedi visa Skandinavija – ten ji buvo labai mylima, daugybė žmonių sekė jos kovą su vėžiu. Išskirtinio balso dainininkė būrius gerbėjų turėjo visoje Europoje, 1988–1995 m. grupė „Roxette“ apskritai buvo viena populiariausių pasaulyje. JAV ji išgarsėjo po to, kai daina „It Must Have Been Love“ nuskambėjo filme „Graži moteris“.

„Roxette“ ir M. Fredriksson išpopuliarino ne tik beprotiškai įsimenančios dainos, bet ir ypatingas jos ir grupės gitaristo Pero Gessle ryšys. Tarp jų buvo tokia chemija, kad daugelis juodu laikė pora ne tik scenoje, bet ir gyvenime.

M. Fredriksson iškeliavus, P. Gessle Instagrame rašė, kad daugiau nei 40 metų ji jam buvo nuostabi draugė.

„Laikas tiesiog skrieja. Dar visai neseniai drauge leidome laiką mano nedideliame bute, klausėmės mėgstamos muzikos, dalijomės rodos neįgyvendinamomis svajonėmis. Ir kokią svajonę galiausiai galėjomės dalytis!

Ačiū, Marie, tu buvai nuostabi muzikantė, balso meistrė, puiki atlikėja. Ačiū, kad mano juodai baltas dainas nuspalvinai skirtingomis spalvomis“, – apie draugę ir scenos partnerę rašė P. Gessle.

Nors karjera klostėsi puikiai, Marie asmeninis gyvenimas pateikdavo daugiau skausmo. Dėl nuolatinių gastrolių visuomet kentėdavo jos santykiai su mylimaisiais, kartą ji buvo susižadėjusi, tačiau tąsyk iki altoriaus taip ir nenuėjo.

1991-aisiais atlikėja sutiko savo vyrą – klavišininką Mikaelį Bolyos. Nors daugelis gerbėjų manė, kad šie santykiai gali tapti grupės pabaiga, tačiau pati Marie yra pasakojusi, kitaip.

„Jei nebūtume susitikę, nežinau ar būčiau grupėje ištvėrusi ilgiau. Negalėjau pakęsti asmeninio gyvenimo koncertų turuose – aš leisdavau laiką baruose ir per daug gerdavau. Dažniausiai būdavau liūdna, būdavo sunku bendrauti su žiniasklaida – turėjau visuomet maloniai bendrauti ir gerai pagalvoti, ką kalbėti.

Žinoma atlikėja M. Fredriksson išaugo asmenine Marie sąskaita – turėjau vis mažiau galimybių būti savimi, o būdama savimi jaučiausi maža ir pasimetusi“, – karjeros ir santykių pradžią prisiminė atlikėja.

1993-aisiais porai gimė dukra, o 1994 m. Marie ir Mikaelis susituokė. Po dvejų metų šeimą papildė sūnus.

Pirmuosius ženklus apie sutrikusią M. Fredriksson sveikatą žurnalistai užfiksavo dar 2001-aisiais, kai grupė Lenkijoje pristatinėjo naują albumą. M. Fredriksson spaudos konferencijoje atrodė sutrikusi, pasyvi, užsisklendusi, didžiąją pokalbio dalį piešė ir beveik nesiklausė, ką klausė žurnalistai. Tąsyk su žurnalistais daugiausiai bendravo P. Gessle.

Po metų sportuodama M. Fredriksson pasijuto blogai, netrukus jai buvo diagnozuotas smegenų auglys. Po operacijos M. Fredriksson nebematė viena akimi, nustojo dalinti interviu. Grupės vardu kalbėdavo jos scenos partneris.

Tiesa, dainininkės trauka scenai buvo tokia stipri, kad vis dėlto 2008-aisiais nusprendė į ją grįžti, du kartus koncertavo ir Lietuvoje.

Vėliau savo biografijoje M. Fredriksson papasakojo, kaip jos gyvenimą pakeitė vėžys. „Dėl ligos jaučiuosi praradusi daug metų, liūdna, tačiau atrodo, kad susitaikiau, kad turėsiu taip gyventi. Ir kasdien esu dėkinga, kad dar esu ir galiu dainuoti“, – rašė atlikėja.

Po kovos su smegenų vėžiu mirė 61-erių grupės „Roxette“ vokalistė Marie Fredriksson
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą