Veidai

2015.09.08 13:45

Broliai dvyniai susitiko po 68 metų

ELTA2015.09.08 13:45

Užklausa Lenkijos ir JAV Raudonojo Kryžiaus organizacijoms po 68 metų suvedė brolius dvynius.

Užklausa Lenkijos ir JAV Raudonojo Kryžiaus organizacijoms po 68 metų suvedė brolius dvynius.

George‘ą ir Lucjaną 1946-aisiais pagimdė į Vokietiją priverstinių darbų išvežta lenkė. Motina netrukus sunkiai susirgo, ir berniukai 1947-aisiais buvo grąžinti į Lenkiją, kur pateko į globos namus ir vėliau buvo įvaikinti – tačiau skirtingų šeimų, savo portale rašo Lenkijos Raudonasis Kryžius.

George‘as Skrzynecki tik būdamas 18-os iš laiško sužinojo, kad biologinė motina daug metų jo ieškojo ir kad jis turi brolį. Taip pat paaiškėjo, kad moteris 1952-aisiais mirė. George‘o pastangos susirasti dvynį rezultatų nedavė.

G. Skrzynecki aštuntajame dešimtmetyje emigravo į JAV ir čia sukūrė savo šeimą. Vilties, kad kada nors išvys brolį, jis nebeturėjo. Tačiau pernai į Lenkijos Raudonąjį Kryžių kreipėsi jauna moteris, ieškojusi informacijos apie savo tėvo (Lucjano Poznanski) šeimą – būtent to dvynio, kurio daug metų nesėkmingai ieškojo G. Skrzynecki.

Prieš kelias dienas broliai susitiko Varšuvos oro uoste pirmą kartą po 68 metų. Nuo tada jie neišskiriami. „Aš noriu viską sužinoti apie Lucjano gyvenimą ir jam papasakoti savo istoriją“, – televizijos stočiai „TVP Info“ sakė pastebimai susijaudinęs George‘as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt