Veidai

2019.12.06 08:01

Alytaus meras Nerijus Cesiulis ryte pažvelgęs į šeimą supranta, dėl ko dirba

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.12.06 08:01

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad jo rytas panašus į daugelio žmonių: dieną jis pradeda dušu ir pusryčiais, tačiau prisipažįsta, jog iš lovos jam išlipti nelengva – keliasi tik tada, kai nebepavyksta atidėti žadintuvo signalo. Nors kurį laiką rytais dar jaučiasi apsnūdęs, N. Cesiulis sako, kad į priekį jį veda žinojimas, jog jo laukia darbai ir žmonės.

„Manau, kad esu toks pat, kaip visi, ir mano rytas atrodo taip, kaip ir daugelio žmonių. Papusryčiauju, išgeriu kavos, kartais pažiūriu „Labą rytą“ ir socialiniuose tinkluose pabendrauju su žmonėmis, o tada einu į darbą“, – apie savo ryto rutiną LRT RADIJUI pasakoja N. Cesiulis.

Tiesa, atsikelti iš lovos Alytaus merui – ne pati lengviausia dienos užduotis. Suskambus žadintuvui, N. Cesiulis neskuba iš karto kibti į darbus. „Visada keliuosi tik po trečio ar ketvirto žadintuvo pyptelėjimo, – tada, kai nebepavyksta atidėti skambėjimo signalo. Nors mėgstu pamiegoti, žinau, kad reikia keltis“, – pasakoja N. Cesiulis.

„Žinoma, ryte palendu po dušu, išgeriu kavos, bet kurį laiką vis tiek jaučiuosi apsnūdęs. Tačiau žinau, kad manęs laukia darbai, žmonės, kad reikia priimti sprendimus, o tai ir padeda judėti į priekį“, – pasakoja Alytaus meras.

Jis prisipažįsta, jog tik neseniai pradėjo kas rytą valgyti pusryčius, o įprotį pusryčiauti išsiugdė norėdamas tapti pavyzdžiu savo vaikams. „Labai ilgą laiką man tiesiog nebūdavo apetito valgyti pusryčius, tačiau dabar pradėjau, nes žinau, kad reikia. Beje, to mokau ir savo vaikus“, – pasakoja N. Cesiulis.

Kartais rytais jam tenka raminti nenoromis į darželį einantį sūnų. „Sūnus vos prieš mėnesį pradėjo lankyti darželį, todėl tenka keltis ir jį raminti, nes jis nelabai nori ten eiti“, – pasakoja rytais sūnų į darželį vežiojantis N. Cesiulis.

O tais rytais, kai vaikai lieka namuose, noro ir jėgų dirbti N. Cesiulis atranda pažvelgęs į savo šeimą – tikina, tada suprantantis, dėl ko stengiasi. „Išeidamas iš namų pasižiūriu į šeimą ir žinau, dėl ko einu į darbą“, – pasakoja Alytaus miesto meras.

Paklaustas, ar turi kokį receptą, kad naujai išaušusi diena būtų sėkminga, N. Cesiulis sako, jog svarbiausia – šypsotis. „Jei šypsositės ir darysite tai, ką mėgstate ir kas jums patinka, manau, jūsų diena bus graži“, – patarimu dalijasi N. Cesiulis

Visas pokalbis – laidos įraše.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt