Veidai

2019.12.03 17:38

Baletui „Sniego karalienė“ kostiumus ir dekoracijas kūrė Danijos karalienė Margarita II

žiūrėkite reportažą

Kopenhagoje, Tivolio teatre, įvykusią premjerą galima vadinti tikrai karališka. Baletui pagal Kristiano Anderseno pasaką „Sniego karalienė“ kostiumus ir dekoracijas sukūrė jos didenybė – Danijos karalienė Margarita II.

„Labai laukiu, bet ir labai nervinuosi“, – tai sako karalienė, nors šiuos atveju jos didenybė – didelio kolektyvo, kūrusio naują baleto „Sniego karalienė“ versiją, dalyvė.

Tivolio teatro meno vadovas Peter Bo Bendixe sako, kad ji tikrai iš tų, kurie tikrai viską žino apie Kristianą Anderseną ir jo pasakas, tad jos žinios labai pravertė. .

80-metė karalienė sukūrė kostiumus ne vienam baleto veikėjui.

„Jie turi būti spalvingi, išraiškingi, juk kiekvieno veikėjo charakteriai skirtingi. O Kristianas Andersenas ypatingas“, – sako Danijos karalienė Margarita II.

Balete dalyvauja 40 šokėjų, visi jie iš įvairiausių pasaulio šalių.

„Karalienė turi tiek daug idėjų, siūlydavo ką nors nauja per kiekvieną repeticiją“, – sako šokėja iš Kanados Laurie Nielsen.

Danijos karalienėspaveikslai kabo Kopenhagos meno muziejuje. O dekoracijas ir kostiumus spektakliams ji kuria jau beveik pusšimtį metų.

Išsamiau – Jolantos Paškevičienės reportaže:

Žinios. Karališkoji premjera: Kopenhagoje vykusiam spektakliui kostiumus ir dekoracijas kūrė šalies karalienė Margareta II