Naujienų srautas

Veidai2019.12.02 15:32

Melania Trump pravėrė šventiškai išpuoštų Baltųjų rūmų duris

Kalėdoms ruoštis pradėjo dar vasarą
LRT.lt 2019.12.02 15:32

Pirmąją žiemos dieną Jungtinių Amerikos Valstijų Baltieji rūmai paskelbė Kalėdų laukimo pradžią. Tradiciškai pirmosios poros rezidenciją puošusi pirmoji šalies ponia Melania Trump socialiniuose tinkluose pasidalijo savo darbo vaisiaus nuotraukomis ir pranešė, jog šiųmetinė Baltųjų rūmų Kalėdų dekoracijų tema – „Amerikos dvasia“.

Pirmąją žiemos dieną savo socialiniuose tinkluose pirmoji JAV ponia M. Trump pasidalijo šventiniu vaizdo įrašu ir nuotraukomis, kuriose matyti, kad Baltieji rūmai jau pasipuošė artėjančioms Kalėdoms. Įrašuose pirmoji šalies ponia džiaugėsi, kad Baltuosiuose rūmuose jau suspindo „Amerikos dvasia“.

Tarp šiemet Baltuosius rūmus papuošusių dekoracijų vyrauja prabangi aukso ir balta spalvos. LRT.lt primena, jog daugiau nei penkių metrų aukščio Kalėdų eglė, puošianti Mėlynąją salę, į Baltuosius rūmus atkeliavo iš Mahantongo slėnio ūkių, Pensilvanijos, likus trims dienoms iki Padėkos dienos. Garbė padovanoti eglutę ūkio savininkui Larry Snyderiui teko laimėjus konkursą, kurį kasmet rengia Nacionalinė kalėdinės eglutės asociacija (NCTA).

Medelį išrinko spalio mėnesį L. Snyderio ūkyje apsilankę Baltųjų rūmų vyriausiasis prižiūrėtojas ir komendantas. Statant pagrindinę kalėdinę puošmeną Baltųjų rūmų ovalo formos Mėlynojoje salėje teko nukabinti milžinišką sietyną. Pastačius patrumpintą medį, jo viršūnė buvo pritvirtinta prie lubų, kad eglutė tvirčiau stovėtų.

Ruoštis šios žiemos šventėms M. Trump pradėjo dar vasarą. Liepą tviteryje ji pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip pirmoji ponia apžiūrinėja kalėdinių dekoracijų – audinių ir gėlių – pavyzdžius. „Nekantrauju artėjančiais mėnesiais pasidalinti galutine šios unikalios tradicijos vizija“, – rašė M. Trump.

Panašu, kad ankstyvas ruošimasis gražiausioms metų šventėms nenuėjo veltui – iki šiol tviteryje M. Trump triūsas susilaukė daugiau pagyrų nei kritikos. Žmonės giria dekoracijas rašydami, jog šventinis dekoras atrodo išties stulbinančiai.

Tiesa, visai kritikos išvengti nepavyko. Komentaruose buvo klausiančių, kiek puošmenos kainavo, kai kurie žmonės „Amerikos dvasia“ pavadintose dekoracijose neįžvelgė patriotiškumo apraiškų.

Praėjusiais metais Baltiesiems rūmams M. Trump išrinktos kalėdinės dekoracijos taip pat susilaukė kritikos. Internetinėje erdvėje ėmė plisti komentarai, jog išrikiuotos raudonos spalvos eglės primena sceną iš siaubo filmo „Švytėjimas“ ar net ištrauką iš serialo „Tarnaitės pasakojimas“, kuriame raudonai rengėsi serialo veikėjos.

Knygos „Kalėdos su pirmosiomis poniomis“ (angl. Christmas with the First Ladies) autorė Coleen Christian Burke portalui „Time“ teigė, jog interneto komentatoriai tiesiog nesuprato, kad stilizuotos spanguolių spalvos eglutės simbolizuoja pagarbą pirmosioms ponioms, o raudona spalva Baltiesiems rūmams yra istoriškai svarbi.

Pati M. Trump į jai žeriamą kritiką sureagavo atkirsdama, jog kiekvieno skonis – skirtingas. „Gyvename 21-ajame amžiuje ir visi turi skirtingą skonį. Manau, kad jos (eglės – LRT.lt) atrodo fantastiškai“, – M. Trump cituoja „Times“.

Auditorijai neįtiko ir pirmųjų JAV prezidento Donaldo Trumpo ir M. Trump Kalėdų 2017 m. metu Baltuosius rūmus papuošusios dekoracijos. Koridorių primenančios baltų šakų dekoracijos internetinėje erdvėje buvo vadinamos Narnija ir lyginamos su seriale „Keisti dalykai“ (angl. Stranger Things) rodomu baisiu fantastiniu pasauliu, rašo „Times“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi