Naujienų srautas

Veidai2019.12.01 09:33

Rekomendacijomis pasidalijusi Jolanta Talaikytė: turime labai daug, tad prarandame saiką ir skonį

žiūrėkite vaizdo įrašą

Vilniaus dailės akademijos profesorė, kostiumo dizainerė Jolanta Talaikytė – nuolat apsupta kūrybos. Nenuostabu, kad ji domisi kitų sričių menininku darbais ir prisipažįsta, kad iš gausybės puikių kūrinių išskirti po vieną filmą, dainą ar knygą – didžiulis iššūkis, tad knygų pasiūlė net dvi.

„Mane įkvepia kitų menininkų kūryba. Džiaugiuosi, kad puikių darbų yra labai daug, tačiau iš tokios gausybės labai sunku išskirti tik vieną ar porą labiausiai įsiminusių. Galbūt tai, ką pasirinkau yra man šiuo metu aktualiausi ar mano savijautą labiausiai atspindintys kūriniai“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako J. Talaikytė.

„Didis grožis“ (rež. P. Sorrentino)

Ji svarsto, kad šis filmas artimiausias jos profesijai. Jame vaizduojami aukštuomenės vakarėliai, dekadansinės nuotaikos, gražūs vaizdai ir prašmatnaus gyvenimo beviltiškumas. „Mane užbūrė neįtikėtini Romos vaizdas ir puikus operatoriaus darbas, jaučiausi taip, lyg peržiūrinėčiau eilę gražiausių atvirukų.

Be to, atmetus juostoje vaizduojamas problemas (visuomenės susvetimėjimą, besaikį vartojimą ir pan.), matau ir labai daug paralelių su šiandienine mada – turime labai daug, tad prarandame saiką ir skonį“, – sako dizainerė.

Paul Bawles „Dangaus prieglobstis“, Jordan B. Peterson „12 gyvenimo taisyklių: chaoso priešnuodis“

Išskirti vieną knygą J. Talaikytei labai sudėtinga, tad ji išskyrė dvi. Po kelionės į Maroką kūrėja su malonumu perskaitė „Dangaus prieglobstį" ir sako, kad ši knyga atveda į kitus laukus, kitą mąstymą.

„Taip pat siūlyčiau kiekvienam atsiversti knygą „12 pasaulio taisyklių: chaoso priešnuodis“, mokančią gyventi prasmingai ir atsakingai", – pataria pašnekovė.

Liucė „Už ežero ugnys dega“

Kiekvieną rytą įsėdusi į automobilį ji su malonumu klausosi džazo, tačiau išskyrė visiškai kitokį kūrinį.

„Tai naujausias atradimas, palietęs mano esybę. Mano kūryboje nemažai etninių motyvų, myliu senovės lietuvių paveldą. Taigi Liucė, kuri dainuoja, net gieda, senovinę dainą – kažkas neįtikėtino. Man patinka ir daugiau panašių kūrinių – pavyzdžiui, dzūkų močiučių atliekamos dainos ar raudos“, – pasakoja J. Talaikytė.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 19.40 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ švenčia 32-ąjį gimtadienį! Šventiniai meduoliai, Eglės Daugėlaitės prisiminimai ir dovanos Kauno praeiviams
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi