Veidai

2019.12.02 08:05

Nomeda Marčėnaitė rytą pradeda nekantraudama pasinerti į mylimą veiklą

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.12.02 08:05

Geros nuotaikos ir energijos nestokojanti menininkė, laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė sako, kad vos nubudusi ima džiaugtis išaušusia diena ir nekantrauja pasinerti į mylimą veiklą. Ryto ji neįsivaizduoja be kavos, kurią itin mėgsta gerti dar lovoje, tačiau turi vieną griežtą taisyklę – lovoje niekada neatlieka jokių darbų.

Kaip teigia N. Marčėnaitė, nors jos rytas skirtinguose pasaulio kampeliuose gali atrodyti skirtingai, vienas dalykas visuomet išlieka toks pat, – rytinė kava. „Mano diena prasideda nuo kavos. Kokybišku rytu laikau tokį, kada sulaukiu kavos į lovą, – pasakoja N. Marčėnaitė. – Viena draugė kartą iš manęs pasišaipė, kad lovoje galiu pragulėti išties ilgai, – tol, kol gausiu kavos.“

Laidų vedėja sako esanti ir vyturys, ir pelėda, sėkmingai galinti dirbti iki išnaktų, o ryte keltis anksčiau už kitus. „Keliuosi įvairiai, kartais net 5 val. ryto. Nesu miegalė, – aš iš tų žmonių, kuriems nereikia daug miego. Dažniausiai nebesistatau žadintuvo, nebent reikia kažkur skubėti, nes nubundu savaime. Kadangi miegu kokybiškai, pasiilsiu. Gyvenimas yra geras, linksmas ir smagus, todėl atsibudusi jaučiuosi energinga“, – sako N. Marčėnaitė.

Pusryčių laidų vedėja prisipažįsta nevalganti jau nuo mokyklos laikų, tačiau šypteli, kad šiuo metu jos įpročiai puikiai dera prie diktuojamų madų. „Pusryčių niekada, net mokykloje, nemėgau. Dabar visi praėjo sakyti, kad tarp valgymo reikia padaryti 12 valandų pertrauką, tad man puikiai pavyksta. Pamaniau, kad viskas su manimi teisingai, – sako N. Marčėnaitė ir priduria, kad rytais ji dažnai pamirštanti ir vandenį. – Draugė jau beveik baigia mane įpratinti. Skambina ir sako: „Žinau, kad negėrei vandens.“ Ir iš tiesų taip yra. Dar šiandien žadėjau pasidaryti vandens su citrina, bet pamiršau.“

„Būna dienų, kai pavalgau vos kartą, kas yra negerai“, – pripažįsta N. Marčėnaitė ir sako, kad nubudusi ryte niekada nejaučia alkio ir pirmą patiekalą suvalgo jau atlikusi keletą pirmųjų dienos darbų.

Pozityvios energijos nestokojanti N. Marčėnaitė sako, kad vos nubudusi ji ima džiaugtis išaušusia diena ir nekantrauja pradėti mylimus darbus. „Esu iš tų žmonių, kurie, kaip ir vaikystėje, vos atsibudę ima džiaugtis, kad jų laukia daug gerų dalykų, įdomių, smagių užsiėmimų ir veiklos. Nekantrauju pradėti darbus, kuriuos noriu daryti – kažką nulipdyti, parašyti“, – pasakoja N. Marčėnaitė.

Tiesa, ji turi vieną taisyklę – jokių darbų nedaryti lovoje. „Pamenu, kad net kai išgyvenau sunkesnį gyvenimo periodą, buvau sau pasakiusi kažkur girdėtą posakį „Paklok lovą ir viskas tavo gyvenime bus gerai“. Juokingas dalykas, bet jis man labai tinka. Visuomet atsikeliu ir tvarkingai pasikloju lovą. Tada – kava, o paskui einu toliau ir man gyvenimas šypsosi, o aš jam atgalios. Arba atvirkščiai“, – pasakoja N. Marčėnaitė.

Anot laidų vedėjos, tikra tiesa, jog visa diena klostysis taip, kaip pasitiksi išaušusį rytą. „Turi žiūrėti į pasaulį taip, kaip tikiesi, kad jis žiūrės į tave. Jei eisi ir šypsosiesi, greičiausiai jis šypsosis ir tau. Gyvenime matau tiek prasmės, kiek turiu veiklos. Galbūt todėl aš taip kraustausi iš proto beieškodama pačių įvairiausių užsiėmimų, kad man nebūtų nuobodu“, – sako N. Marčėnaitė ir priduria, kad, jos nuomone, svarbiausia – užsiimti širdžiai miela ir džiuginančia veikla.

Plačiau – laidos įraše (nuo 23.00)


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt