Naujienų srautas

Veidai2019.11.28 19:09

Šarūno Barto filmo „Sutemose“ premjera – istorija apie partizanus ir kviestiniai svečiai

LRT.lt 2019.11.28 19:09

Dešimtasis pilnametražis Šarūno Barto filmas „Sutemose“ jau ir kino ekranuose – ketvirtadienį įvyko naujausios režisieriaus juostos premjera. Susirinkę į kino salę, žiūrovai išvydo juostą, pasakojančią vienos šeimos istoriją partizaninio karo metais.

Apgalvota autentika

Filmą, įkvėptą Vinco Giedros romano „Sviesk, Dovydai, akmenį“ režisierius yra apibūdinęs kaip juostą, kurią kuriant niekam nebandyta įtikti ar pataikauti. Svarbiu elementu filme tapo autentiškumas – Š. Bartas jau anksčiau LRT.lt teigė, kad darbo metu reikėjo daug ką apgalvoti – koks bus arbatos puodelis ar šaukštelis.

Š. Barto teigimu, istorinės temos, kaip ir ši, visuomet sunkios. „Dėl partizanų temos būta visko. Ir medžiaga, susijusi su šiuo judėjimu, nėra lengvai įvertinama. Partizaninio judėjimo metu neturėjome dokumentavimo galimybių, nes tai būtų laikoma antitarybine veikla“, – yra sakęs režisierius.

Filme „Sutemose“ pasakojama vienos šeimos istorija partizaninio karo metais. Ūkininkų Pliaugų (aktoriai Arvydas Dapšys ir Alina Žaliukaitė-Ramanauskienė) vienkiemyje gyvena 18-metis jų įsūnis Untė (aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko). Dieną ūkyje šeimininkauja stribai, o naktį pasirodo partizanai. Pliaugos juos šelpia kuo tik gali, o Untė dirba miško brolių – partizanų ryšininku. Vieną dieną pastebėjęs, kad miestelyje buriasi sovietų pajėgos, vaikinukas žinią nuneša partizanams.

Prieš dvejus metus – rimti kaltinimai

Naujasis Š. Barto kino filmas „Sutemose“ rodomas nuo lapkričio 29 dienos. Paskutinį savo filmą „Šerkšnas“ Š. Bartas skyrė Ukrainos karo temai ir pristatė jį 2017 m. Tais pačiais metais režisierius susilaukė kaltinimų seksualiniu priekabiavimu.

Apie tai, prasidėjus judėjimui #metoo, prabilo menininkės aktorė Julija Steponaitytė ir dailininkė Paulė Bocullaitė.

J. Steponaitytė tuomet apkaltino Š. Bartą pasinaudojus jos girtumu ir seksualiai priekabiavus. P. Bocullaitė teigė kadaise bandžiusi priešintis režisieriaus elgesiui, bet sulaukusi smurto.

Pats Š. Bartas su jam mestais kaltinimais seksualiniu priekabiavimu nesutiko ir merginų žodžius paneigė. Po dvejų metų nuo jam mestų kaltinimų Š. Bartas šia tema taip pat nekalba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi