Naujienų srautas

Veidai2019.11.28 11:21

Sporto klube autobiografinę knygą pristatęs Stano: yra kai kas, ką išgydyti sunkiau nei vėžį

„Supratau, kad vėžį galima gydyti, tačiau daug sunkiau išgydyti daug stambesnę ligą – nemeilę, kurios aplink tiek daug. Tik susirgęs supratau, kiek daug juodumo turiu savyje“, – pristatydamas savo autobiografinę knygą „Kodėl aš?“ kalbėjo atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano.

„Rašyti pradėjau išgirdęs diagnozę ir galvodamas, kad knyga bus skirta mano vaikams, kitaip jie gali nesužinoti, koks buvo jų tėtis. Taigi pradedi rašyti, o gauni gerėjančių sveikatos tyrimų rezultatus ir supranti, kad viskas čia nesibaigia.

Tada pradėjau galvoti – o kam ta knyga? Tačiau mano atveju gyvenimas taip keistai susisuko, kad parašęs knygą supratau, kad vėžį galima gydyti, bet negali išgydyti daug stambesnės ligos – nemeilės, kurios aplink pilna. Tik susirgęs vėžiu supratau, kiek to juodumo turiu savyje“, – kalbėjo knygą pristatęs atlikėjas S. Stavickis-Stano.

Jis sako su šia knyga bandęs išsivalyti, suprasti, pajausti. „Nemanau, kad kažkokie labai drastiški pokyčiai įvyko, dabar tikrai neišvažiuosiu į Tibetą ir nepradėsiu ganyti lamų. Nieko panašaus nenutiko. Tik tikiuosi, kad pasidariau bent šiek tiek geresnis ar bent jau stengsiuosi eiti tuo keliu“, – pasakojo Stano.

Šiandien įrašą socialiniuose tinkluose, anot jo, gali parašyti kiekvienas, tačiau jis prisimena, kad pradėjus rašyti knygą jį kiek baugino mintis, kad teks parašyti ne įrašą virtualioje erdvėje, o mažiausiai porą šimtų puslapių. Taigi jis kreipėsi į rašytoją Liudviką Jakimavičių.

„Jis man pasakė, kad knygą gali parašyti kiekvienas, kuris turi ką papasakoti. Be to, Liudvikas man nurodė pagrindines taisykles kaip rašomos knygos. Nors nė viena iš jų nepasinaudojau, iš jo gavau svarbiausią – tikėjimą, kad galiu tai padaryti“, – prisiminė S. Stavickis.

Savo prisiminimais pasidalijo ir renginyje dalyvavęs geras atlikėjo bičiulis, aktorius Marius Jampolskis. „Pamenu, važiavome su Stano iš koncerto ir jis man pasakė, kad prastai jaučiasi bei naktį privertė nuvežti jį į Raseinių ligoninę. Gydytojai peršvietė jam plaučius ir pasakė, kad jam viskas gerai. Tačiau Stano rodė į kažkokią dėmę nuotraukoje ir aiškinosi, ką ji reiškia. Gydytojai sakė, kad ten nieko nėra, o aš pajuokavau, kad Stanislavskis karste apsiverstų pamatęs, kaip Stano vaidina mokslininką–gydytoją. Tai buvo vienintelė knygos istorija, kurioje dalyvavau aš“, – pasakojo M. Jampolskis.

Net ir apie draugo diagnozę M. Jampolskis sužinojo iš žiniasklaidos, nors Stano – žmogus, su kuriuo Marius per pastarąjį dešimtmetį praleisdavo daugiau laiko nei su šeima. „Stanislavas visada buvo slapukas ir savo asmeninį gyvenimą slėpė ne tik nuo žiniasklaidos, bet ir nuo visų kitų aplink jį.

O dabar esu čia, pristatyme jo knygos, kuri privertė kitomis akimis pažvelgti į bičiulį, pažinti jį pažeidžiamą ir tikrą. Galiu tik įsivaizduoti, kiek titaniškų pastangų reikėjo įdėti, kokį kokybinį šuolį santykiuose su savimi ir pasauliu padaryti, kad pasiryžtum tokiam žingsniui. Tai – labai sąžininga knyga, sąžininga iki nejaukumo – skaitant neapleidžia jausmas, kad įsibrovei į klausyklą ir begėdiškai klausaisi svetimos išpažinties“, – kalbėjo M. Jampolskis.

Anot jo, svarbu suvokti, kad ši knyga – ne rašytojo romanas, o Stano kelionė į save neteisiant ir nesiteisinant, o bandant suprasti savo paskirtį šioje žemėje.

Pristatyti knygos „Kodėl aš“ Stano pakvietė į sporto klubą, susirinkusieji galėjo klausytis ne tik autoriaus ir jo bičiulių pasakojimų, bet ir pradėti rytą mankšta. Toks autoriaus priminimas skirti daugiau laiko sau.

Beje, nuo kiekvienos parduotos knygos „Kodėl aš“ 1 Eur skiriamas Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai (POLA).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi