Veidai

2019.11.28 08:23

Olego Šurajevo patarimas, kad rytas būtų gražus: nesikelkite, jei nenorite

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.11.28 08:23

Vėlai besikeliantis humoristas Olegas Šurajevas LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ neigia, kad tokie žmonės, kaip jis, yra tinginiai. Jis tikina – kiekvieno ritmas kitoks ir tokių žmonių gėdinti nereikėtų. Kavos puodelio ryte negeriantis pašnekovas sako nemėgstantis psichoaktyvių dalykų – žvaliai pradėti dieną jam padeda bėgimas.

Rytą O. Šurajevas praleidžia lovoje – pramerkus akis jam būtina lovoje pasivartyti dar apie 2 valandas. Jis teigia tuo metu skaitantis žinias, įvairius socialinius tinklus, jei reikia, tik pabudęs ima ką nors rašyti.

Dvi valandos laiko sau pabudus – pasiruošimas bėgimui. „Ryte aš neskubu, nes man nelabai galima. Dieną pradedu nuo bėgimo. Tada einu į darbą – jį pradedu vėliau, apie 13 val. dienos“, – pasakoja humoristas.

O. Šurajevas keliasi įvairiai: kartais – aštuntą, kartais – devintą, o kartais prabunda ir dešimtą.

„Yra knyga „Why We Slepp“. Ten kalbama apie tai, kad žmonių miego ritmai labai įvairūs. Dažnai žmonės gėdija, jei atsikeli vėlai – vadinasi, tinginys, bohema. Tai nėra tiesa – kiekvienas turi savo ritmą. Jeigu žmogus atsikelia 5 val. ryto, jis 19–20 val. eina miegoti“, – teigia pašnekovas.

Galite nesikelti, jeigu nenorite. Nesuprantu, kas nustato, ką galima ir ko negalima. Aš neturiu jokių taisyklių.

Nors sakoma, kad bėgimas sąnariams kenkia, O. Šurajevas pažymi – kenkia tik tada, jei bėgioji netaisyklingai. „Bėgiodamas sąnarius gali ir šiek tiek sustiprinti“, – tikina jis.

O. Šurajevas rytais nesėda prie stalo, nes pusryčių niekada nevalgo. Ryto jis nepradeda ir su kavos puodeliu rankoje. „Kavą geriu kartą per mėnesį. Nemėgstu psichoaktyvių dalykų“, – pažymi humoristas.

Paklaustas, ką patartų žmonėms, kad jų rytas būtų gražus ir diena prasidėtų puikiai, jis atkreipia dėmesį į pasirinkimo laisvę turėti rytą tokį, kokio norite pats.

„Galite nesikelti, jeigu nenorite. Nesuprantu, kas nustato, ką galima ir ko negalima. Aš neturiu jokių taisyklių“, – teigia pašnekovas.

Plačiau – laidos įraše (nuo 24.22 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt