Naujienų srautas

Veidai2019.11.26 14:21

Prieš šeštadienį vyksiančią Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę – išankstinė gėrybių peržiūra

LRT.lt 2019.11.26 14:21

Antradienio rytas Airijos ambasadoje prasidėjo šventinėmis nuotaikomis – Lietuvoje reziduojančių ambasadų atstovai kartu su žinomomis Lietuvos moterimis pristatė septynioliktąją Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, kuri vyks lapkričio 30-ąją Vilniaus Rotušėje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kiekvienais metais vienoje iš ambasadų Mugės organizatoriai rengia šventinius pusryčius, kurių metu svečiams suteikia galimybę iš anksto pamatyti, ką labdaros renginiui paruošė ambasadų atstovai.

Šiandien į renginio pristatymą atvyko ir žinomos moterys, kurios aktyviai prisideda prie Kalėdų mugės organizavimo. Šventiniuose pusryčiuose dalyvavo Tarptautinės Kalėdų mugės Garbės globėja Birutė Vizgirdienė, Geros valios ambasadorė Beata Nicholson, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) pirmininkė Jurgita Butkevičienė ir Amerikos lietuvė Lidija Rasutis.

Susirinkusius svečius Kalėdų mugės pristatyme pasveikino šių metų renginio organizacinio komiteto pirmininkė, Kroatijos ambasadoriaus žmona Andrea Kedmenec.

„Šiandien galima matyti tik dalį to, ką Mugės lankytojai išvys renginio dieną. Kiekvienais metais visos dalyvaujančios šalys gali pasiūlyti unikalių, tradicinių produktų, kurių paprastai neįsigysite parduotuvėje. Bet svarbiausia, kad visa tai turi kilnų tikslą – rinkti lėšas tiems, kuriems reikia pagalbos. Pernai Tarptautinės Kalėdų mugės metu buvo surinkta daugiau nei 105 tūkst. Eurų, kurie leido paremti organizacijas, padedančias sunkumus patiriantiems žmonėms. Labai tikimės, kad ir šiemet Mugė atneš tokių džiuginančių rezultatų“, – sako A. Kedmenec.

Šventiniais užkandžiais svečius vaišino ir šalių stendus, kuriuos bus galima aplankyti ir renginio dieną Vilniaus Rotušėje, pristatė ambasadų atstovai iš Airijos, Suomijos, Kroatijos, Rumunijos, Japonijos, Norvegijos ir Italijos bei Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija.

Šiais metais Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė vyks lapkričio 30-ąją, Vilniaus Rotušėje. Vilniečiams ir miesto svečiams Kalėdų miestelyje savo šalių tradicijas mugės metu pristatys 25 valstybės, taip pat dalyvaus Tarptautinės mokyklos, Tarptautinės moterų asociacijos narės, o Rotušės aikštėje vyks tarptautinė maisto mugė. Iš viso lankytojų lauks daugiau nei 40 margaspalvių stendų su unikalia produkcija iš viso pasaulio.

Jau ne pirmus metus Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės mažieji lankytojai turės galimybę susitikti su tikru Kalėdų Seneliu iš Korvatunturi Laplandijoje, kuris tradiciškai į Vilnių atvyksta specialiai organizatorių kvietimu. Renginio lankytojų lauks visos dienos programa, kurioje dainuos ir šoks įvairių šalių atstovai.

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos organizuojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo didelėmis pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę.

Kalėdų mugės metu tradiciškai vyks loterija, kurioje dalyviai galės laimėti vertingų prizų, o visos surinktos lėšos bus paskirtos kilniam tikslui – paaukotos dešimčiai organizacijų, kurios rūpinasi vaikų, moterų, neįgaliųjų ar senjorų gerove.

Tarp labdarą gausiančių organizacijų šiemet yra Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai, Alantos senelių namai ir kitos 7 organizacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi