Naujienų srautas

Veidai2019.11.26 21:21

„Tele Bim-Bam“ dvynukės Justina ir Gabija pasirinko tokią menų mokyklą, į kurią įstoti sunkiau nei į Harvardą

Vos kelis mėnesius Londone gyvenančios Justina ir Gabija Damanskytės daugumai yra žinomos iš TV laidos „Tele bim-bam“. 19-metės dvynukės į Jungtinės Karalystės sostinę atvyko studijuoti. Studijų programa visai neįprasta lietuvio ausiai – miuziklai.

Projektas „4 milijonai. „Tele Bim-Bam“ dvynukės Justina ir Gabija: į mūsų pasirinktą menų mokyklą įstoti sunkiau nei į Harvardą

Miuziklais susidomėjo JAV

Dvynukių teigimu, įstoti į parengiamąsias miuziklų studijas yra labai sunku. „Džiaugiamės, kad patekome. Niekas apie tai nekalba, tačiau įstoja vos 5 procentai stojančiųjų, o tai reiškia, kad įstoti čia yra sunkiau, nei į Harvardą (Harvardo universitetą – LRT.lt)“, – LRT RADIJUI sutartinai tikina sesės.

Justina sako, kad jau nuo vaikystės auga su muzika, tačiau apie miuziklų studijas pradėjo galvoti nuo tada, kai pamatė vieną filmą. „Prieš porą metų Niujorke pamatėme Brodvėjaus miuziklą „Vargdieniai“. Nuo tada pradėjome galvoti apie miuziklų studijas, ruoštis tam“, – sako J. Damanskytė.

Sesės dvynės Vilniuje yra baigusios Jėzuitų gimnaziją ir jau nuo vaikystės linkusios prie menų. „Akademiniai dalykai mūsų stipriai nedomino, mes nuo pat vaikystės linkome į menus“, – sako Gabija.

Svajonė – „West End“

Merginos siekia patekti į „Arts Educational Schools London“ menų mokyklos dienines bakalauro studijas. „Kol kas esame parengiamojoje grupėje, į kurią priima tik 25 studentus. Siekiame dieninių studijų, kurių grupę sudaro jau 50 studentų“, – apie išsikeltus tikslus kalba Justina.

Dvynukės sako, kad tokias mažai kam girdėtas studijas daugiausiai renkasi anglai. „Taip pat yra keletas iš Švedijos, Norvegijos, Prancūzijos, Šveicarijos. Tačiau daugiausiai miuziklus studijuoja vietiniai anglai“, – tikina G. Damanskytė.

Justina sako, kad jų svajonė yra dirbti „West End“. „Čia kaip Brodvėjaus atitikmuo Londone. Būtų labai šaunu ten patekti, tačiau tai dar kol kas tik svajonė, – sako Justina. – Laikas nuo laiko nueiname ten į spektaklį. Motyvacija pakyla. Toliau dirbame ir siekiame savo tikslų“.

Justina sako, kad studijuoti Londone jai labai patinka. „Man patinka daug žmonių, veiksmas, tikrai čia labai smagu“, – džiaugiasi viena dvynukių. Gabija antrina, kad Londonas jai yra antras mėgstamasiausias miestas po Vilniaus.

Tenka supažindinti su Lietuva

Merginos ne tik kremta mokslus, bet ir pačios užsidirba pragyvenimui. Gabija sako radusi darbą greito maisto restorane „Five guys“, o Justina labiau koncentruojasi į mokslus, tačiau sako irgi susiradusi darbą.

Gabija atvirauja jau pasiilgusi savo šeimos ir draugų. „Namo skrisim Kalėdoms. Labai pasiilgom tėvų, draugų. Labai norisi susimatyti. Bus keista grįžti į Vilnių, nes čia jau taip pripratom ir net užsimiršom, kad yra kita gyvenimo dalis, likusi ten (Lietuvoje – LRT.lt)“, – atvirauja G. Damanskytė.

Merginos sako, kad ateityje norėtų pabandyti grįžti į Lietuvą. „Būtų įdomu išbandyti save Lietuvoje, padirbti ten, pažiūrėti ar galėčiau ten gyventi“, – sako Justina. Jos sesuo sako taip toli į ateitį negalvojanti ir šiuo metu džiaugiasi, kad studijuoja.

Dvynukės sako nuolat susiduriančios su tuo, kad vietiniai apie Lietuvą nieko nežino. „Lenkiją dar žino, bet Lietuvos jau ne, – tvirtina Gabija. – Tai tenka supažindinti, kur ta Lietuva yra, kokia jos istorija, kur ji žemėlapyje yra“.

Plačiau projekto „4 milijonai“ įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Projektas „4 milijonai. „Tele Bim-Bam“ dvynukės Justina ir Gabija: į mūsų pasirinktą menų mokyklą įstoti sunkiau nei į Harvardą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi