Naujienų srautas

Veidai2019.11.25 16:08

Popiežiaus Pranciškaus rūbo pasirinkimas maloniai nudžiugino japonus

LRT.lt 2019.11.25 16:08

Keturias dienas trukusio vizito Japonijoje metu popiežius Pranciškus nustebino ne vieną savo klausytoją – į šalies gyventojus kreipėsi vilkėdamas ryškiaspalvį apsiaustą, išpuoštą Japonijos simboliu laikomais vyšnių žiedais ir anime stiliumi pavaizduotu savo paties atvaizdu.

Pirmadienį kreipdamasis į Japonijos gyventojus popiežius Pranciškus atrodė kitaip nei visada, mat vilkėjo jam neįprastą apdarą – ryškiaspalvį tradicinį japonų apsiaustą, vadinamą happi, su savo paties atvaizdu, išpieštu anime stiliumi.

Šviesiai mėlynas apsiaustas, kuriuo apsigaubė toleranciją moderniai japonų kultūrai savo poelgiu išreiškęs popiežius, buvo išpuoštas popiežiaus ir jį sveikinančių katalikų atvaizdais bei vyšnių žiedais, kurie laikomi Japonijos simboliu.

Apsiaustas taip pat buvo aprašinėtas įvairiomis frazėmis japonų ir ispanų kalbomis, tokiomis kaip „pasimelskime“, „tebūnie ramybė“ ir pan.

LRT.lt primena, jog priešpaskutinę savo ilgai lauktos kelionės dieną Pranciškus dalyvavo emocingame susitikime su žmonėmis, išlikusiais gyvais po tos lemtingos dienos – 2011 metų kovo 11-osios, kai 9,1 balo žemės drebėjimas ir jo sukelta 17 m aukščio cunamio banga nuniokojo daugumą Japonijos šiaurės rytinių rajonų. Tąsyk žuvo beveik 16 tūkst. žmonių.

Jis apkabino 17-metį Matuski Kamoshitą, kuris pontifikui sakė, kad po evakuacijos jis patyrė tokias patyčias, kad „norėjo mirti“ ir kad jo tėvas po stichinės nelaimės susirgo fiziškai ir psichiškai.

82 metų pontifikas pagerbė žmones, kurie skubėjo padėti nukentėjusiesiems „maldomis bei materialine ir finansine pagalba“.

„Mes neturėtume leisti, kad bėgant laikui prarastumėte tokius veiksmus, ar kad jie išnyktų po pradinio šoko; verčiau turėtume juos tęsti ir palaikyti“, – sakė Pranciškus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi