Veidai

2019.11.26 06:59

Pasakos neprimenantis rokenrolo karalienės Tinos Turner gyvenimas ir vyro dovana – išgelbėta gyvybė

LRT.lt2019.11.26 06:59

Rokenrolo karalienė Tina Turner lapkričio 26-ąją mini 80-ąjį gimtadienį. Jos gyvenimas nebuvo lengvas – teko kentėti vyro smurtą, ištverti sūnaus netektį, kovoti dėl savo gyvybės. Laimę ji surado su antruoju, šešiolika metų jaunesniu sutuoktiniu ir džiaugiasi pagaliau pradėjusi gyventi dėl savęs.

T. Turner gimė 1939-aisiais, tik tada vadinosi Annos Mae Bullock vardu. Turner pavardę ji gavo ištekėjusi už savo pirmojo vyro muzikanto Ike Turnerio, kuris sugalvojo ir jos sceninį vardą.

Pirmiausia Tina išgarsėjo dainuodama vyro grupėje „Kings of Rhythm“, vėliau pavadinta Tinos ir Ike duetu. Tiesa, pirmasis populiarumas buvo lydimas ir asmeninių dramų. Būdama vos aštuoniolikos ji pastojo nuo grupės saksofonininko Raymondo Hillo. Tačiau jų santykiai ilgai netruko – R. Hillas buvo priverstas palikti grupę, tad išvyko gyventi į kitą miestą dar prieš tai, kai gimė jo ir Tinos sūnus Craigas. Taip Tina liko vieniša su kūdikiu ant rankų.

Netrukus į Tinos širdį pasibeldė nauji jausmai. Kol grupei vadovavęs I. Turneris turėjo gyvenimo draugę, su kuria augino du sūnus, jo bei Tinos santykiai buvo platoniški. Vis dėlto užsimezgusi draugystė vėliau peraugo į romantiškus jausmus ir pora 1962-aisiais susituokė. Netrukus jie nusipirko namą, kuriame apsigyveno su Tinos sūnumi Craigu, jų bendru mažyliu Ronnie ir dviem I. Turnerio vaikais.

Tačiau šeiminis gyvenimas nebuvo idiliškas – Tina savo biografinėje knygoje prabilo nuolat kentusi vyro smurtą, pasakojo apie sudėtingą ir tironišką jo būdą. „Kai jis namo atnešė pirmąjį mūsų dueto įrašą plokštelėje, aš sužinojau, kad mane nuo šiol vadins Tina. Tądien jis nusprendė, kad perima kontrolę į savo rankas“, – prisiminimais dalijosi atlikėja. Nepasikentusi vyro elgesio Tina iš namų išėjo turėdama vos 36 centus kišenėje. Pora oficialiai išsiskyrė 1978-aisiais.

Atsitiesusi po likimo išbandymų moteris pradėjo dainuoti restoranuose ir kazino. Vieną dieną patraukė prodiuserių dėmesį ir prasidėjo jos kelias į šlovę. Šiandien T. Turner yra žinoma, kaip viena daugiausiai savo įrašų pardavusių atlikėjų, apdovanota 12 „Grammy“ statulėlių.

Šeiminę laimę ji atrado 1986-aisiais sutikusi 16 metų jaunesnį vokiečių muzikos prodiuserį Erwiną Bachą. Nuo 1995-ųjų jiedu gyvena Šveicarijoje, o 2013 m. susituokė oficialiai. Ir nors poros gyvenimas klostėsi puikiai, moters vaikai žiniasklaidai pasakojo apie atšalusį ryšį su motina, kuri nori pamiršti savo praeitį.

Tina sakė nelaikanti savęs prasta motina, nors pripažino, kad galbūt nuo jaunesnių trijų sūnų jautėsi kiek atitolusi. Vis dėlto patikino, kad visuomet palaikys savo vaikus, tik neleis jiems ja naudotis.

Tačiau ir šįkart jos laimę temdė skaudūs išbandymai. Prieš metus ji neteko vyriausiojo sūnaus, pastaraisiais metais ramybės nedavė sveikata – jai buvo diagnozuotas vėžys, atsirado inkstų nepakankamumas. Moteriai buvo atlikta ne viena operacija – pašalintas auglys, persodintas inkstas. Beje, savo inkstą padovanojo E. Bachas taip išgelbėdamas jai gyvybę.

Prieš dešimtmetį Tina paskelbė, kad stabdo aktyvią karjerą ir nebenori kasdien intensyviai dirbti. „Aš nedainuoju, nešoku, man nebereikia puoštis. Jau buvau pavargusi nuo scenos ir siekio visus padaryti laimingais. Tik tai visą savo gyvenimą ir dariau, todėl džiaugiuosi pagaliau galėdama gyventi sau“, – neseniai duotame interviu „The Times“ patikino ji.

Parengta pagal „New York Times“, People.com, CBS, BBC, „The Times“.