Veidai

2019.11.21 17:23

Vaiva Rykštaitė džiaugiasi postūmiu stoti į Rašytojų sąjungą: pati niekad nebūčiau drįsusi

LRT.lt2019.11.21 17:23

Į Lietuvos rašytojų sąjungą priimta prozininkė Vaiva Rykštaitė sako, kad tai jai reiškia labai daug, o gerbėjus ramina – kad ir svarbus, šis įvykis jos tolimesnės kūrybos nepaveiks. „Rašysiu taip, kaip rašosi“, – užtikrina portalo LRT.lt pakalbinta V. Rykštaitė.

Septynias knygas išleidusi autorė teigė, kad stoti į sąjungą ją pakvietė poetė ir Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės pavaduotoja Aušra Kaziliūnaitė.

„Pati niekad nebūčiau drįsusi, kažkaip nesijaučiau verta“, – sakė V. Rykštaitė.

Norint tapti Rašytojų sąjungos nariu, nepakanka vien užpildyti reikalingus dokumentus. Reikia gauti bent tris rekomendacijas iš esamų narių, o po to laukia ir oficiali naujokų atrinkimo procedūra.

„Pirmiausiai vyko balsavimas dėl kandidatūros svarstymo, o vėliau, už poros mėnesių nuo pirmojo balsavimo, vyko antras valdybos posėdis, kurio metu buvo nubalsuota mane priimti. Rašytojų sąjunga visada atrodė nepasiekiama, gal šiek tiek snobiška, į kurios gretas patenka tik labai talentingi kūrėjai.

Tai sena, savas tradicijas ir istoriją turinti organizacija, todėl tikrai jaučiuosi pagerbta ir labai dėkoju tiems, kas parašė man puikias rekomendacijas. Kita vertus, šitas įstojimas greičiausiai yra statuso, prestižo reikalas, nes juk mano tolimesnės kūrybos tai nepaveiks – rašysiu taip, kaip rašosi“, – sakė V. Rykštaitė.

V. Rykštaitė yra ir nuolatinė portalo LRT.lt Nuomonių skilties autorė.

Ji yra sakiusi, kad rašyti pradėjo prieš dvylika metų, tačiau proveržis įvyko susilaukus vaikų. Dabar rašymą V. Rykštaitė vadina savo terapija.

„Turbūt gimus vaikams atsirado produktyvumas, jis šoktelėjo. Anksčiau, kai turėjau daugiau kitų tapatybių, pavyzdžiui, dirbau ir su vintažiniais drabužiais, tai buvo pagrindinis mano pajamų šaltinis ir mano aistra, mano hobis, man buvo šventė dirbti ir eiti į darbą.

Rašymas buvo kažkur pašaly, visiškai nenešė pelno. Nesulaukiau skaitytojų ar kritikų dėmesio. Tarsi rašiau sau, bet man to užteko, nebuvo desperacijos kasdieną parašyti po puslapį. Gimus vaikams nebeliko kitų veiklų, liko tik tai, ką galiu daryti iš namų.

Tada pradėjau rašyti po vieną puslapį per dieną. Man tapo labai svarbu bent kažkokią praeities tapatybę išlaikyti savyje. Rašymas – mano terapija“, – yra pasakojusi V. Rykštaitė.

Kartu su V. Rykštaite į Rašytojų sąjungos gretas prisijungė ir poetas Viktoras Gulbinas.