Veidai

2019.11.22 08:19

Rimantė Kulvinskytė rytą pradeda pusryčiais žvakių šviesoje ir Unikausko rekomenduojamu vandeniu

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.11.22 08:19

Žurnalistė, kūrybininkė, televizijos ir radijo laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė vertina lėtus rytus, kai niekur nereikia lėkti kūlversčiais. Kas rytą ji su šeima pusryčiauja žvakių šviesoje, o dieną pradeda pagal laidos „Klauskite daktaro“ vedėjo Algirdo Unikausko rekomendacijas – išgeria stiklinę vandens su dviem šaukštais obuolių acto.

Atsibudusi pusę 6 val., R. Kulvinskytė čiumpa stiklinę vandens ir leidžiasi į apačią, kur sėda prie darbų – rašo tinklaraštį „Laimės dieta“. „Anksčiau dirbdavau lovoje, bet vyras užprotestavo, kad užteršiu mūsų miegamojo aurą. Sutinku su juo, todėl mūsų miegamajame kompiuterių nėra“, – pasakoja R. Kulvinskytė. Išleidus pirmąjį rašinį, prasideda šeimos budinimas.

„Kai atsikelia Luna, neskubėdami pusryčiaujame. Dažnai paskambinu į darželį ir pranešu, kad ji ateis vėliau, nes mėgstame ilgus rytus. Kartais, jei matau, kad vaikas be nuotaikos, imame ir prisileidžiame vonią su burbulais. Noriu, kad ji išmoktų neskubėti ir rytas jai neprimintų lėkimo kūlversčiais“, – sako laidų vedėja.

Beje, šeima turi labai gražią tradiciją kiekvieną rytą pusryčiauti žvakių šviesoje, – net tada, kai už lango šviesu arba kambaryje įjungtos šviesos. „Šito dar studijų laikais išmokau iš draugės Kotrynos, su kuria gyvenome. Net jei valgydavome grikių košę ir turėdavome vieną žvakę, vis tiek ją užsidegdavome, nes tai suteikdavo kažkokį prabangos jausmą“, – pasakoja R. Kulvinskytė ir sako, kad prabangos nereikia taupyti tik ypatingoms Kūčių ar gimtadienio vakarienėms.

Rytą laidų vedėja pradeda stikline vandens su obuolių actu. „Šis įprotis išliko dar iš „Klauskite daktaro“ laikų. Visada išgeriu stiklinę vandens su dviem šaukšteliais obuolių acto. Taip gaunu gerųjų bakterijų, susireguliuoja skrandžio rūgštingumas, gal net sumažėja apetitas“, – pasakoja seniau su A. Unikausku „Klauskite daktaro“ vedusi R. Kulvinskytė.

Beje, rytais ji visada geria ir kavą, ir arbatą. „Niekaip negaliu apsispręsti, ko noriu“, – šypteli laidų vedėja.

Anot R. Kulvinskytės, labai svarbu nešvaistyti energijos nereikalingiems apsisprendimams. „Jei įmanoma, iš vakaro susidedu drabužius ir pasiplanuoju darbus, pagrindinę dienos užduotį, į kurią turėčiau koncentruotis. Taip darau, kad nesimėtyčiau ir nepanikuočiau. Jei matau, kad darbų sąrašas ilgas, turiu susidėlioti prioritetus iš vakaro, nes rytas dažniausiai išmuša visus iš vėžių – pradedi nervintis dar stovėdamas prie spintos, pyktis su vaiku, kad ji nenori vilktis suknelės“, – sako R. Kulvinskytė ir priduria, kad jei ramybę galima užsitikrinti iš anksto, taip ir reikia padaryti.

Rytinis R. Kulvinskytės dušas – taip pat ypatingas. Moteris vonios kambaryje mėgsta surengti aromaterapijos seansą. „Ant dušo grindų visada užlašinu porą lašų mėgstamo kvapo eterinio aliejaus – bergamočių, levandų. Kadangi vanduo karštas, aliejus ima garuoti ir skleisti kvapą“, – apie prausimosi ritualus pasakoja R. Kulvinskytė.

Tačiau svarbiausias kiekvienos R. Kulvinskytės dienos ritualas įvyksta dar prieš atsikeliant iš lovos. „Vienas pirmųjų dalykų, ką padarau pabudusi, – padėkoju. Dar pusiau miegodama ir iki galo nenubudusi sau pakartoju, kad šiandien yra mano geriausia gyvenimo diena ir visi žmonės, kuriuos sutiksiu, bus pagarbūs ir mylintys. Pasakau, kad myliu Dievą ir jis myli mane“, – pasakoja R. Kulvinskytė.

Paklausta, ko palinkėtų kitiems, kad ir jų rytas prasidėtų sklandžiai, R. Kulvinskytė sako, kad reikia bent 10 minučių skirti sau. „Pasakysiu juokingai, bet, kalbant iš medicininės pusės, reikia numatyti laiką pakakoti, nes pasėdėjime ant klozeto irgi yra laimės. Jei to nepadarome tinkamai, tampame nervingi“, – šmaikštauja R. Kulvinskytė.

Išsamiau – įraše (nuo 22.20)


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt