Veidai

2019.11.20 21:29

Juozo Statkevičiaus kolekcijos viešnių spintose – ir dešimtmečius skaičiuojantys drabužiai

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.11.20 21:29

Dizainerio Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymas kasmet yra vienas laukiamiausių mados renginių šalyje, kuriam atsakingai ruošiasi bei puošiasi daugybė žinomų šalies žmonių, mados, meno kultūros ir pramogų pasaulio atstovų. Pasižiūrėti naujausios dizainerio kolekcijos ir šįkart susirinko gausybė svečių.

Mados šou dažnai tampa ne tik proga pasižvalgyti, bet ir patiems pasipuošti, pažaisti mados žaidimą ir leisti sau kažkiek paeksperimentuoti bei pasirodyti kitaip nei kasdien. Be to, nemaža dalis svečių puošėsi J. Statkevičiaus kurtais drabužiais – vieni rinkosi marškinėlius iš naujos linijos „Orevurar“, kiti rinkosi drabužius iš senesnių dizainerio kolekcijų.

Beje, pasak J. Statkevičiaus, aukštosios mados rūbai yra kokybiški jie gyvena ilgai ir neturi nieko bendro su greitu vartojimu. „Tikri mados kūriniai keliauja iš kartos į kartą. Juos močiutė perduoda mamai, o mama dukrai. Tai naujas požiūris šiuolaikiniame „couture“ mados kelyje“, – pasakojo kūrėjas.

Puikia nuotaika ir sūnaus sukurtu juodai baltu kostiumėliu į renginį atvyko Juozo mama Vanda Statkevičienė. Portalui LRT.lt ji sakė, jau nesuskaičiuojanti kiek drabužių jai yra sukūręs sūnus, tačiau prieš kiekvieną renginį jis pasiteirauja, ar mama norės pasipuošti kokiu nors nauju kostiumėliu.

„Puikiai pamenu ir pirmąjį Juozo man sukurtą kostiumėlį. Buvo labai gražus, juodas. Tiesa, nutiko taip, kad į jį nebetilpau, tad paprašiau, kad sūnus jį kam nors padovanotų. Kiek žinau, tas kostiumėlis surado naują šeimininkę“, – pasakoja V. Statkevičienė.

Papuošalų ir šalikėlį iš savo mamos yra gavusi ir festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė. „Anksti išėjau iš namų, ir viskas liko jaunesnėms sesėms. Tačiau tikrai palaikau mintį, kad kai kuriuos drabužius išties galima perduoti iš kartos į kartą. Tikiuosi, kad ir mano turimus J. Statkevičiaus drabužius galbūt kada nors dėvės ir mano marčios“, – sakė ji.

„Pritariu minčiai, kad drabužiai yra investicija, ir investuoti reikia į tokius, kurie galbūt nebus ultramadingi, tačiau patiks ir tau, ir tavo dukrai. Prieš kolekciją Juozas man pasakojo, kad savo kolekcijoje kalbės ir apie ekologiją, tvarumą. Tam tikra prasme tai yra vadinamasis greenwash'as – visi kalba apie ekologiją, visi laikosi tam tikrų taisyklių. Tam tikra prasme tai yra snobizmas, o kaip dažnai būna, iš snobizmo viskas pasidaro rimta“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja Violeta Baublienė.

Ji pasakoja, kad ir jos spintoje yra drabužių, kuriuos gavo iš savo mamos – juodą taftos ir aksominę sukneles, klasikinę šilkinę palaidinę. „Galbūt jie niekada nebuvo madingi, tačiau tai – amžina klasika. Tiesa, tų drabužių beveik nebedėviu, nes šiek tiek saugau“, – sako ji.

Renginio nepraleido ir J.Statkevičiaus giminaitė, Seimo narė Irena Degutienė. Jos spintoje taip pat yra keletas Juozo kurtų drabužių. „Tačiau visuomet pažymiu, kad Juozu labai žaviuosi ir kaip menininku, kuriančiu ne tik aukštosios mados kolekcijas, bet ir kostiumus teatro spektakliams. Reikia nemažai žinoti ir apie patį kūrinį, ir apie istorinį laikotarpį, kuriame vyksta veiksmas tam, kad galėtum per drabužius atskleisti to laikmečio dvasią“, – portalui LRT.lt sakė I. Degutienė.

Ji pasakoja, kad jos šviesaus atminimo mama turėjo puikų stiliaus pojūtį ir nuolat sulaukdavo komplimentų. „Anuomet gražų stilių reikėjo sukurti kone iš nieko. Būtent tai ir perėmiau iš savo mamos. Nors savo garderobe neturiu išsaugojusi mamos ar močiutės drabužių, tačiau ten tikrai rastumėte kostiumėlių, kurie dešimt ar penkiolika metų tiesiog kabo spintoje, vėliau jų atsiprašau ir vėl apsirengiu“, – šypsosi I. Degutienė.

Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo svečiai – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt