Veidai

2015.08.22 12:31

Niujorkietė kreipėsi į teismą – policijos žirgas nukando piršto galiuką

BNS 2015.08.22 12:31

Vienas Niujorko policijos žirgas nukando piršto galiuką Švedijoje gimusiai moteriai, kuri dabar apskundė teismui miesto valdžią dėl aplaidumo.

Vienas Niujorko policijos žirgas nukando piršto galiuką Švedijoje gimusiai moteriai, kuri dabar apskundė teismui miesto valdžią dėl aplaidumo.

28 metų rinkodaros analitikė Pernilla Ekberg pernai lapkritį vieną vakarą buvo išėjusi pasivaikščioti Manhatane su savo vaikinu ir kitais draugais, kai pastebėjo gatvėje raitą pareigūną, sakė jos advokatas.

„Keli žmonės glostė policijos arklį. Pernilla priėjo prie pareigūno ir paklausė, ar ji iš tikrųjų gali paliesti arklį, o (policininkas) atsakė „Taip“, – teisininkas Eliotas Bickoffas penktadienį sakė naujienų agentūrai AFP.

„Arklys iškart sugriebė dantimis už jos dešinės rankos bevardžio piršto, nuplėšė jo galiuką ir išspjovė ant žemės“, – pridūrė advokatas.

Užuot patikrinęs, ar moteriai reikia medicinos pagalbos, arba pranešęs apie tą incidentą, pareigūnas iškart nujojo tolyn, pažymėjo E. Bickoffas.

P. Ekberg vaikinas įdėjo piršto galiuką į maišelį su ledu, bet gydytojai nebegalėjo jo prisiūti.

Ligoninėje moteriai buvo amputuota dalis piršto, o vėliau laukė „keli mėnesiai skausmingo gijimo“ ir fizinės terapijos, bet jos nervai buvo negrįžtamai pažeisti, sakė advokatas.

„Ji smarkiai subjaurota“, – aiškino E. Bickoff. Kadangi jos klientė yra dešiniarankė, dėl šios traumos jai sunku spausdinti, laikyti rašiklį ir bendrauti su žmonėmis.

Advokatas nurodė, kad jo klientė ketvirtadienį pateikė ieškinį Niujorko aukščiausiajam teismui, kuriame apskundė Niujorko administraciją ir policijos departamentą.

Institucijos kaltinamos aplaidumu – tiek dėl to policininko elgesio, tiek dėl „nuožmių arklio polinkių“, pabrėžė teisininkas.

„Joms turi tekti atsakomybė“, – sakė E. Bickoffas.

Policija, paprašyta pakomentuoti padėtį, kol kas jokio atsakymo nepateikė.