Veidai

2019.11.20 07:43

Mantas Stonkus apie žvaigždžių ligą: kai draugai liepė apsiraminti, buvo labai gėda

LRT TELEVIZIJOS laida „Visi kalba“, LRT.lt2019.11.20 07:43

Aktorius Mantas Stonkus žinomumą jau pažino iš įvairių pusių. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Visi kalba“ jis prisipažįsta, kad kartais dėmesio trokšta, tačiau kartais norėtų būti lydimas apsaugininko. Visgi aktorius tikina nuo seniai žinojęs, ko siekia ir kokia to kaina: „Žinojau, kad tie, kurie geriausiai matomi, geriausiai ir gyvena.“ Tačiau kartais už tai mokama ir neigiamomis emocijomis, pavyzdžiui, apatija viskam.

Amerikietiška svajonė, įgyvendinta Lietuvoje – taip galima apibūdinti puikiai visiems lietuviams žinomo aktoriaus Manto Stonkaus gyvenimą ir karjerą. Savo šaknų jis nesigėdija – priešingai, apie savo tėviškę visada kalba su pagarba ir meile.

„Žmonėms, kurie į Vilnių atvažiuoja iš mažesnių miestų, lengviau čia dirbti, kurti ir prasimušti dėl to, kad jie – ambicingesni, labiau išnaudoja galimybes, kurios atsiveria atvažiavus į didesnį miestą. Jie tiesiog jas [galimybes] pastebi, ko nemato eilinis vilnietis“, – įsitikinęs pašnekovas.

M. Stonkus sako žinojęs, ko siekia, ir ką daryti, kad to pasiektum. Jis troško būti aktoriumi, o aktorius juk turi būti matomas žmogus, tad privalai nuolat kažkur rodytis.

„Žinojau, kad tie, kurie geriausiai matomi, geriausiai ir gyvena. Norėjau uždirbti iš to, ką darau, tad žinojau, kad turiu siekti aukštumų, būti matomas“, – kalba jis.

Tačiau pradžioje lengva nebuvo – M. Stonkus ne kartą neperėjo atrankų, negavo vaidmenų, tačiau tikina, kad kiekvienas etapas turi savo žavesio, be to, mokytis visada smagu.

„Manau, kad žmonės, kurie įdeda daug darbo, pereina daug etapų, yra profesiškai brandesni už momentines žvaigždes“, – kalba pašnekovas.

Yra buvę, kad turi eiti į renginį, bet kinkuoji lovoje ir žinai, kad sumokėtum dvigubai, jog tau nereikėtų važiuoti dirbti.

Namie ir tarp artimųjų – paprastas ir mylimas, o viešumoje – įžymybė M. Stonkus sako, kad jausmas, kai pirmą kartą esi viešai pripažintas, tikrai geras. Tačiau galiausiai kiekvieną žvaigždę gerbėjų dėmesys ima erzinti, o gal – nebūtinai?

„Būna visaip, – sako žinomas aktorius. – Kartais dėmesio labai noriu, kartais ne. Kartais kur nors norėčiau eiti ir su apsauga. Vilniuje ne, bet kituose miestuose – Šiauliuose, Panevėžyje – lenda į akis, šnekina, nori fotografuotis, apkabinti, išgerti, pasišnekėti, patarti. Su tokiais daug reikalų.“

M. Stonkus apie žinomumą gali papasakoti tikrai daug – aktorius puikiai žino, kokią galią – tiek gerąja, tiek blogąja prasme – turi žinomumas.

„Yra buvę, kai turi eiti į renginį, žinai, kad reikia išvažiuoti pirmą valandą, kad suspėtum, be penkiolikos pirmą tu dar guli lovoje ne dėl to, kad blogai jautiesi, bet dėl apėmusios tokios apatijos... Kinkuoji lovoje ir žinai, kad sumokėtum dvigubai, jog tau nereikėtų važiuoti ten dirbti“, – pasakoja pašnekovas.

Tačiau M. Stonkus teigia visada galiausiai atrandantis savyje jėgų nugalėti neigiamas emocijas. Visiems puikiai žinoma ir tai, kad jis – vienas geriausiai apmokamų renginių vedėjų. Aktorius neslepia – yra buvę, kad už renginio vedimą jam buvo sumokėti 3 000–4 000 eurų į rankas, tačiau jis taip pat pažymi tai, jog neseniai savo finansinę kartelę nuleido vien dėl to, kad išlygintų rinką ir parodytų, jog nėra išsišokėlis.

Garsiai rėkiantis, neklausantis kitų – manau, kad tokia yra žvaigždžių liga. Esi vienintelis nepakartojamas, viską žinai geriausiai. Kai man pasakė apsiraminti, buvo labai gėda.

M. Stonkus atvirai kalba ir apie žvaigždžių ligą, nuo kurios pasveikti padėjo draugai: „Buvo gal atostogos, jie man pasakė: gal raminkis? Garsiai rėkiantis, neklausantis kitų – manau, kad tokia yra žvaigždžių liga. Esi vienintelis nepakartojamas, viską žinai geriausiai. Kai man pasakė apsiraminti, buvo labai gėda.“

Jis pažymi, kad yra žmonių, kurie ir į draugų komentarus nereaguoja, tad jis džiaugiasi, kad jam pavyko pačiam save iš naujo susistemizuoti.

Be ko M. Stonkus neįsivaizduoja savo gyvenimo? Be „patogių“ daiktų: patogių batų, patogaus automobilio... Jis yra turėjęs ir asmeninį vairuotoją, kuris vežiodavo į tolimesnes keliones, tačiau šios paslaugos atsisakė supratęs, kad tai – labai pavojinga.

„Kai važiuoji su vairuotoju, tau kas nors sako: gal taurelę šampaniuko? Hm, taigi aš su vairuotoju... Po to supratau, kad tai gali tapti įpročiu – po kiekvieno darbo smagiai atsipalaiduoti“, – teigia jis.

Plačiau – laidos įraše. Laidos vedėjai – Algis Ramanauskas ir Lavija Šurnaitė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mantas Stonkus: būna dienų, kai sumokėčiau dvigubai, kad tik nereikėtų važiuoti į renginį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt