Veidai

2019.11.17 22:23

Mirė žvaigždžių fotografas Terry O`Neillas: prieš jo objektyvą pozavo ir „The Beatles“, ir karalienė

LRT.lt2019.11.17 22:23

Sulaukęs 81 metų mirė britų fotografas Terry O`Neillas, kurio darbuose užfiksuota jau ikoniškomis tapusios 6 dešimtmečio akimirkos, skelbia BBC.

Fotografas sirgo prostatos vėžiu. Jis mirė sekmadienį savo namuose po ilgos kovos su liga, praneša jo atstovas.

T. O`Neillas fotografavo tokias įžymybės kaip „The Rolling Stones“, Davidas Bowie, Eltonas Johnas ir karalienė.

Fotografas gimė Londone, metė mokyklą ir tikėjosi tapti džiazo grupės būgnininku, bet vis tik tapo fotografu Londono Heathrow oro uoste. Būtent tada jis padarė žymiąją nuotrauką, kurioje įamžintas oro uoste miegantis tuometis Didžiosios Britanijos ministras Rabas Butleris.

Būtent ši nuotrauka padėjo T. O`Neillui tapti žiniasklaidos fotografu. Viena iš pirmųjų užduočių buvo nufotografuoti naują grupę – „The Beatles“.

Fotografas du kartus darė karalienės portretus. Daug kartų fotografavo Eltoną Johną. Dainininkas po jo mirties socialiniame tinkle parašė: „Jis buvo nuostabus, juokingas ir aš visiškai mylėjau visą jo kompaniją.“

„Iconic Imiges“ įmonė, kuri atstovauja T. O`Neillui, išplatino pranešima. Jame prisimenami didžiausi fotografo karjeros pasiekimai: „Jis vienas iš ikoniškiausių fotografų per pastaruosius 60 metų. Jo legendinėmis tapusios nuotraukos amžiams išliks mūsų mintyse ir širdyse.“

Daugiau fotografo nuotraukų galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt