Naujienų srautas

Veidai2019.11.16 13:34

Olegas Šurajevas – apie sulaikymą per mitingą prie LRT ir kodėl tapo ūkininku

Vertindamas mitingą prie LRT, per kurį buvo sulaikytas, komikas Olegas Šurajevas LRT RADIJUI sako, kad diskriminuojantieji LGBT žmones žaidžia kultūrinį karą, kurio nėra. Anot jo, viskas vyksta sąmokslo teorijos lygmenyje. Humoristas per interviu laidoje „10–12“ taip pat papasakojo apie savo naują planą – tapti ūkininku.

Po portale LRT.lt parodytos laidos „Spalvos“ apie gėjus tėčius, pasipiktinusieji susirinko į mitingą prie LRT pastato. Šie reikalavo LRT eteryje nedemonstruoti turinio, susijusio su LGBT. Mitinge dalyvavę kontramitinguotojai teigė, kad meilė nebūna neteisinga, o pasenusius ir diskriminacinius įstatymus būtina keisti.

Apsirengęs moterimi į mitingą atvyko ir komikas O. Šurajevas, kuris kilus konfliktui netrukus buvo sulaikytas.

LRT RADIJO kalbintas humoristas sako, kad prie LRT vykusiame mitinge filmavo laidą. Vertindamas mitingą prie LRT, O. Šurajevas stebisi, kad vis dar manoma, jog tam tikrų visuomenės grupių egzistavimas viešojoje erdvėje priklauso nuo kieno nors nuomonės.

„Aš suprantu, kad viską reikia kvestionuoti, kad viskas yra reliatyvu, tačiau mes su tais žmonėmis, kurie yra prieš LGBT, nesutinkame, nes jie nemano, kad viskas yra tarpusavio sutarimo konstruktas. Jie šį dalyką ignoruoja“, – kalba komikas.

Kalbėdamas apie minėtą mitingą, O. Šurajevas sako, kad šioje vietoje svarbesnis ne kovos prieš LGBT, bet mitinguotojų savirealizacijos klausimas.

„Dauguma jų susireikšmina dėl mokamų mokesčių. Tai patapo manipuliacijos tema. Kai kurie nenori remti Bažnyčios, bet tikintieji juk taip pat yra visuomenės dalis“, – akcentuoja LRT RADIJO pašnekovas.

O. Šurajevo manymu, diskriminuojantieji LGBT žaidžia kultūrinį karą, kurio nėra. Anot jo, viskas vyksta sąmokslo teorijos lygmenyje.

„Nėra jokių specialių gėjų sąmokslo organizacijų, kurios finansuoja gėjų protestus, kad būtų griaunamos tradicinės šeimos. Niekada nemačiau, kad būtų koks nors gėjų mitingas žmonėms tuokiantis prie civilinės metrikacijos skyriaus. [...]

Tradicionalistai kuria savotiškas filosofijas, nes jiems gėda pasakyti, kad gėjai neturi teisės būti visuomenėje. Jie iš esmės yra marginalai, pasirenkantys kitokią retoriką“, – komentuoja jis.

O. Šurajevas pabrėžia, kad vienintelis kelias susitarimo link – diskusija. „Čia yra dialogo ir kalbėjimo klausimas“, – LRT RADIJUI sako komikas.

Laidos pabaigoje humoristas taip pat trumpai papasakojo apie savo naujus planus, užsiregistravus ūkininku.

„Užsiregistravau kaip ūkininkas, nes mes su savo įmone norime mokėti mažiau mokesčių, o ūkininkai Lietuvoje turi šventą privilegiją, todėl aš viską darysiu tam, kad gaučiau visas ūkininko lengvatas ir Europos Sąjungos pinigus. Galbūt per kitą Seimo kadenciją vietoje Ramūno Karbauskio Kultūros komitete posėdžiaus Olegas, kaip geras ūkininkas“, – ironizuoja humoristas.

Išsamiau – laidos „10–12“ įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą