Veidai

2019.11.17 10:46

Karalienės Elžbietos II patikėtinė papasakojo, kaip valo karališkąsias brangenybes: yra naudojusi džiną

LRT.lt2019.11.17 10:46

Naujojoje knygoje karalienės Elžbietos II stilistė ir siuvėja Angela Kelly dalinasi neįprastais patarimais, kaip valyti juvelyrikos dirbinius. Kai jai prireikia išvalyti monarchės neįkainojamas brangenybes, ji griebiasi gana neįprastos priemonės – butelio džino, rašoma People.com.

Šis paatviravimas – tik vienas iš daugelio panašių patarimų, kuriuos galima rasti A. Kelly knygoje „Kita medalio pusė: karalienė, kostiumininkas ir drabužių spinta“ (The Other Side of the Coin: The Queen, The Dresser and the Wardrobe).

„Šiek tiek džino su vandeniu labai praverčia, norint suteikti deimantams papildomo spindesio – tik neprasitarkite apie tai juvelyrui!“ – rašo A. Kelly.

Kalbėdama apie karalienės pasiruošimą oficialiems renginiams, pavyzdžiui, iškilmingai parlamento atidarymo ceremonijai, kuomet jos brangenybės, įskaitant ir diademą, išdėliojamos ant kažkada karalienei Marijai priklausiusio padėklo, A. Kelly priduria: „Lašelis skysto ploviklio ir vanduo padės pašalinti plaukų lako paliktas dėmes.“

Tai tik dar viena rūmų vidaus gyvenimo detalė, kurią A. Kelly atskleidė su karalienės pritarimu parašytoje knygoje. Nuo 1994 m. Jos Didenybei dirbanti A. Kelly, kurios oficialios pareigos yra Asmeninė patarėja, kuratorė (karalienės papuošalai, valdžios ženklai ir drabužinė) ir rūmų dizainerė, yra atsakinga už karalienės garderobą ir papuošalus bei monarchės įvaizdžio kūrimą.

Žinoma, karalienės papuošalai yra valomi ir profesionaliai. „Kai reikia, karalienės juvelyras kruopščiai išvalo brangakmenius, o man tiesiog kartais prireikia juos greitai brūkštelėti, kad grąžinčiau ankstesnį spindesį“, – teigia A. Kelly.

Liverpulyje gimusi A. Kelly taip pat pasakojo, kad be džino dar yra naudojusi arbatos pakelius karališkųjų krikšto drabužių kopijai dažyti – kiekvieną nėrinį buvo pamerkusi į nedidelį dubenį su vėsiu vandeniu ir Jorkšyro arbata.

Praėjusį mėnesį karalienė (tikėtina, kad kartu su A. Kelly) nusprendė parlamento atidarymo ceremonijos metu nedėvėti sunkios istorinės Britanijos imperijos karūnos, o pasirinkti kur kas lengvesnę Jurgio IV diademą. Violetinio aksomo karūna (puošta 2 868 deimantais) buvo padėta ant raudonos pagalvėlės šalia karalienės sosto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt