Veidai

2019.11.14 07:01

Benedikto Vanago rytas: per metus suvalgo 700 kiaušinių, o kavą geria tik mieste

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.11.14 07:01

Nors pats Benediktas Vanagas sako, kad jo rytas atrodo įprastai, kai kurie jo ryto ritualai išties išskirtiniai. Lenktynininko žadintuvas kas rytą skamba lygiai 06:47 val., jis jau daugiau nei 20 metų pusryčiauja mieste, per metus suvalgo maždaug 700 kiaušinių, o namuose niekada nėra gėręs kavos.

„Iš esmės mano rytas yra labai standartiškas, pirmadienį–penktadienį jis būna vienoks, o šeštadienį–sekmadienį kiek kitoks“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ pasakoja B. Vanagas.

Lenktynininko žadintuvas kas rytą skamba 06:47 val. „Staigiai iš lovos nešoku, keliuosi ramiai, iš lėto, tačiau atidėti žadintuvo signalo man neprireikia. Keliuosi, kad ir iš kokios miego stadijos būčiau pažadintas, – pasakoja B. Vanagas. – Pasitaiko rytų, kada atsibundu anksčiau. Tada sužaidžiu šachmatais, išsprendžiu kryžiažodį, patikrinu, kas vyksta internete.“

Atsikėlęs iš lovos B. Vanagas skuba į dušą. Pasak lenktynininko, vanduo – geriausias jo žadintuvas. „Mane geriausiai išbudina dušas, labai mėgstu bėgantį vandenį, todėl rytinė vandens procedūra ir pusryčiai – mano komforto zona“, – prisipažįsta B. Vanagas.

Lenktynininkas pasakoja po dušo kartais į darželį nuvežantis dukrą, o kartais važiuojantis tiesiai į pamėgtą maitinimo įstaigą Vilniaus centre, mat pusryčių jis jau daugiau kaip 20 metų nevalgo namuose. „Lygiai 7:30 atsiduriu prie vietos, kurioje pusryčiauju, durų. Mano pusryčiai prasideda pusę aštuonių, o tęsiasi labai įvairiai, kartais net iki 12 val.“, – pasakoja lenktynininkas.

„Toks mano pusryčių ritualas tęsiasi jau daugiau nei 20 metų. Maždaug kas penkerius metus pakeičiu lokaciją ir pusryčiauju kitoje vietoje. Paprastai mano artimos aplinkos žmonės žino, kur mane rasti, todėl kartais per pusryčius suplanuoja sutikimus. Žino, kad tada – šviežiausia galva“, – pasakoja B. Vanagas.

Pusryčiams jis mėgsta kiaušinienę su vytinta šonine ir svogūnais bei šalia paserviruotais agurkais. „Per metus suvalgau maždaug 700 kiaušinių“, – prisipažįsta B. Vanagas ir šmaikštaudamas pasidžiaugia, kad cholesterolio kiekis kraujyje neviršija leistinos normos.

Beje, kavą lenktynininkas taip pat geria tik kavinėse. „Per dieną išgeriu nemažai kavos, bet ją geriu tik kavinėse. Jei pasitaiko taip, kad dieną lieku namie, kavos negeriu. Turbūt namuose net nesu gėręs kavos. Namie man jos kažkaip nereikia, nors mieste kava tampa reikalinga“, – apie kavos gėrimo įpročius pasakoja B. Vanagas.

Paklaustas, ko, jo manymu, reikia, kad diena būtų nusisekusi, lenktynininkas nedaugžodžiauja: „Tiesiog pasakykite, kad išaušo graži diena. Dažniausiai tai veikia, sakau iš asmeninės patirties. To tikrai pakanka“, – linkėdamas gero ryto patikina B. Vanagas.

Plačiau – įraše (nuo 23.00)


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt