Veidai

2019.11.13 10:50

Australijos gaisrų liepsnos pasiglemžė „Gladiatoriuje“ vaidinusio Russello Crowe pastatus

Darius Mikutavičius, ELTA, LRT.lt2019.11.13 10:50

Australijos rytinėje pakrantėje liepsnojantys krūmynų gaisrai sunaikino du pastatus, priklausančius žymiam australų aktoriui Russellui Crowe, rašo „Reuters“.

55-erių aktorius, pelnęs „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį filme „Gladiatorius“, tviteryje paskelbė vaizdo įrašą ir nuotraukų, kuriose matomas sraigtasparnis, pilantis vandenį ant dūmuose paskendusio miško. Pats R. Crowe pasidžiaugė ugniagesių darbų, pakomentuodamas: „Puikiai pataikei, sūnau!“

Anksčiau aktorius patvirtino, kad jam pavojus negresia, o jo šeima yra saugi pas draugus. R. Crowe taip pat paskelbė apdegusių pastatų nuotraukas. „Netekau kelių pastatų, bet apskritai kol kas viskas einasi gerai. Koplyčios stogas apdegė“, – rašė jis.

Aktorius padėkojo gaisrus gesinantiems ugniagesiams ir patvirtino, kad jo auginami gyvuliai nežuvo.

Tuo tarpu Australijos ugniagesiai pranešė apie tai, kad ugnis trečiadienį iš viso pasiglemžė daugiau nei 50 pastatų, nuo gaisrų nukentėjo 13 ugniagesių, pranešė „Deutsche Welle“. Ugniagesių teigimu, iš viso Naujojo Pietų Velso ir Kvinslando valstijose liepsnoja 150 gaisrų, kurie gali tapti visai nebekontroliuojami.

„Sąlygos šiuo metu yra labai pavojingos, ugniagesiams greitai gali nebepavykti užkirsti kelio ugnies plitimui. Ugnis kelia grėsmę viskam, kas gyva“, – rašoma Kvinslando ugniagesių tarnybos pranešime.

Nepaisant padarytos žalos, nuo penktadienio nepranešama apie žuvusiuosius.

Dar blogiau?

Vis dėlto pareigūnai nerimauja, kad artimiausiomis dienomis ir savaitėmis gaisrai tik stiprės. „Dar daugelį savaičių šių gaisrų negalėsime suvaldyti“, – įspėjo Naujojo Pietų Velso ugniagesių komisaras Shane'as Fitzsimmonsas.

„Mums reikia lietaus, deja, bet artimiausioje ateityje jo nenumatoma, taigi, nepasikeis ir sąlygos, kurias šiuo metu patiriame“, – niūrią prognozę pateikė ugniagesių vadovas.

Iki šiol gaisrai Australijoje pasiglemžė tris gyvybes ir sunaikino 125 tūkst. kvadratinių kilometrų pievų ir krūmynų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt