Naujienų srautas

Veidai2019.11.12 17:58

Radzevičius ir Starkus po daugiau nei paros ištrūko iš neramumų krečiamos Bolivijos: darbus tęs Kolumbijoje

Viktorija Lideikytė, LRT.lt 2019.11.12 17:58

Keliautojai, žurnalistai ir prodiuseriai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus su filmavimo grupe trečią savaitę keliauja po Pietų Ameriką, kur kuria LRT TELEVIZIJOS laidą „Pasaulio puodai“. Apkeliavę Kolumbiją, Peru ir Boliviją, jie iš protestų kamuojamos Bolivijos nutarė išvykti anksčiau, nei planuota, tačiau įstrigo šalies oro uoste. Pralaukę 34 valandas, keliautojai galiausiai įsėdo į lėktuvą ir pasiekė Peru.

„Esame su Martynu Starkumi ir filmavimo grupe Pietų Amerikoje jau trečią savaitę. Kuriame laidą LRT TELEVIZIJAI „Pasaulio puodai". Dirbome Kolumbijoje, Peru ir pastarąją savaitę – Bolivijoje“, – portalui LRT.lt pasakojo V. Radzevičius.

Bolivijoje jau kuris laikas nerimsta minių protestai dėl ilgiausiai Lotynų Amerikoje dirbančio prezidento Evo Moraleso perrinkimo. Nors jis sekmadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą, sumaištis La Paso mieste vis dar tęsiasi.

„La Pase visą laiką vyko demonstracijos dėl prezidento rinkimų rezultatų. Taikios. Bet įtampa augo. Sekmadienį, befilmuojant siužetą, iš Bolivijos išskrido prezidentas Moralesas. Tada viskas ir prasidėjo“, – pasakojo V. Radzevičius.

Anot jo, iš filmavimo grįžtant į viešbutį miestas ėmė keistis tiesiog akyse. „Parduotuvės užsidarinėjo, į gatves plūdo žmonės, tarp jų buvo ir nemažai agresyvių. Vienur ar kitur matėme riaušių užuomazgas, todėl nutarėme nedelsiant išvykti iš Bolivijos.

Taksi greitkeliu važiavome į oro uostą, bet pavėlavome. Greitkelis jau buvo užtvertas riaušininkų. Taksistai sugebėjo mus pravežti painiais keliukais per lūšnynus. Oro uostas, beje, yra Alto rajone, kuris yra bene blogiausios reputacijos mieste“, – paaiškino V. Radzevičius.

Nors oro uostą keliautojai su filmavimo grupe pasiekė, į jį patekti nebuvo lengva. „Bet kariuomenė, pamačiusi, kad esame gringos (baltieji, užsieniečiai – LRT.lt), praleido“, – pasakojo V. Radzevičius.

Deja, problemos toli gražu nesibaigė. „Tada prasidėjo 34 valandų laukimas, nes visi tarptautiniai skrydžiai buvo atšaukti – aviakompanijos nerizikavo. Naktį bandėme prasprūsti su taksi iki Peru sienos. Nepavyko, šiaip ne taip grįžome atgal. Oro uostas, manau, tuo metu buvo saugiausia vieta La Pase“, – įspūdžiais dalijosi keliautojas V. Radzevičius.

Filmavimo grupei teko išvysti išties bauginantį riaušių ir piketų apimto miesto vaizdą. „La Pasas degė tiesiogine to žodžio prasme. Gatvės užtvertos degančiomis padangomis ir miniomis žmonių su lazdomis. Daug apsvaigusių“, – pasakojo V. Radzevičius.

Anot jo, situacija blogėjo ir toliau, o į oro uostą prasiveržiantys turistai ir taksistai pasakojo vis blogesnes naujienas, todėl ėmė sklisti įvairūs gandai.

„Oro uosto pastatas nedidelis, jame įstrigo daug užsieniečių. Miestą užplūdo vandalai. Situacija atrodė išties grėsminga. Praėjusią naktį kariuomenė ir policija paskelbė (matėm viską per TV), kad imasi tvarkytis su neramumais“, – LRT.lt pasakojo V. Radzevičius.

Po 34 valandų laukimo filmavimo grupei galų gale pavyko įsėsti į lėktuvą, skrendantį į Limą. Peru sostinėje atsidūrusiai filmavimo komandai pavojus šiuo metu negresia, ji ketina tęsti pradėtus darbus. „Iš Limos dabar skrisime į Bogotą. Ten dar dirbsime, o lapkričio 16 dieną grįšime į Lietuvą“, – patvirtino V. Radzevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi