Veidai

2019.11.15 20:28

Knygos, filmo ir dainos rekomendacijomis dalijasi Lolita Bytautaitė: mane persekioja Prancūzija

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.15 20:28

Šį kartą savo mėgstamą knygą, filmą ir dainą jums siūlo LRT prodiuserė Lolita Bytautaitė, kuriai arčiausiai širdies – prancūzų kūryba. Vis dėlto dainą ji pasirinko lietuvišką.

Romainas Gary „Aušros pažadas“

L. Bytautaitė daug kam, turbūt, asocijuojasi su kinu, tačiau išties ji daug laiko praleidžia ne tik prieš ekraną, bet ir skaitydama įvairias knygas. „Visur mane persekioja Prancūzija“, – šypsodamasi sako Lolita, todėl ir knyga atitinkamai – prancūziška – Roman Gary „Aušros pažadas“. Apie šią knygą ji pagalvoja visada, kai eidama Basanavičiaus gatve pamato Romualdo Kvinto skulptūrą, dedikuotą R. Gary.

„Autorius ne veltui sakė, kad knyga yra jam intymiausia ir priimtiniausia. Ir man ji tokia. Ši knyga lydi mane visą gyvenimą ir man yra savotiška maldaknygė. Tą patį išgyvenau ir aš augindama sūnų. Mano pažadas jam – užauginti dorą, kuriantį pridėtinę vertę savo šaliai. Jo pažadas man – įgyvendinti mano neįgyvendintas svajones“, – sako L. Bytautaitė.

„Iki paskutinio atodūsio“ (rež. J. L. Godardas)

„Išsirinkti filmus man buvo sudėtingiausia užduotis. Kinas yra mano gyvenimo dalis, hobis. Čia kaip iš 10 vaikų išsirinkti vieną mylimiausią. Be abejo, tai – prancūziškas kinas. Kinas, kuris man darė įtaką, mane formavo. Blaškiausi tarp Claude Leloucho „Vyro ir moters“, bet nugalėjo Jean-Luca Godardo „Iki paskutinio atodūsio“.

Filmą prisimenu vaizdais, lyg atvirukais. Su J. P. Belmondo, fantastišku aktoriumi. Godardas filmu pradeda naują erą. Taip gimė nauja kino kalba. Pasekęs italų neorealistais jis savo kūrybinę grupę perkėlė iš studijos į Paryžiaus gatves tam, kad užfiksuotų akimirką, kuri yra žaviausia. Filmas iki dabar išlieka šiuolaikiškas, pulsuojantis“, – rekomendacija dalijasi L. Bytautaitė.

Vytautas Kernagis „Išeinu“

„Man dažnai skamba šios eilutės. Taip pat dažnai prisimenu ir Catherine Deneuve ir Malcolm McLareno „Paris“. Pastarąją prisimenu, kai noriu grįžti į Paryžių, vaikštinėti ir jausti laisvės pojūtį, gerą atmosferą. Panaši ir V. Kernagio „Išeinu“. Vaikščioti šiandien Vilniaus gatvėmis labai gera. Čia jaučiama laisvė ir geros emocijos“, – šypsosi L. Bytautaitė.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 20.50 min.).

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. I d. Berlyno sienos griūtis buvo mūsų statybų pradžia: Šarūno Mačiulio, Nėriaus Pečiūros ir Sauliaus Urbonavičiaus-Samo prisiminimai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt