Veidai

2019.11.07 17:34

Nausėda apie savo valgymo įpročius: varau cukrų į kavą, kad maža nepasirodytų

Andrius Balčiūnas, LRT.lt specialiai iš Romos2019.11.07 17:34

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, šiuo metu viešintis Romoje, nepraleido progos ir pajuokauti apie savo mitybos įpročius.

Romoje gyvenanti žurnalistė Jurga Jurkevičienė klausė Lietuvos vadovo, ar jis vartoja cukrų, vyną, valgo mėsą. G. Nausėda pabrėžė neseniai pasitikrinęs sveikatą, o rezultatai buvo puikūs.

Šalies vadovas sakė valgantis mėsą, „varantis cukrų į kavą, kad maža nepasirodytų“ ir geriantis raudoną vyną: „nereikia dėl to pergyventi“.

„Priešingai nei prezidentas, aš labai mėgstu baltą vyną“, – sakė pirmoji šalies ponia.

Paklaustas, ar nesijaudina sulaukti nepasitenkinimo dėl tokių pareiškimų apie savo mitybos įpročius, G. Nausėda sakė savo kaltės neįžvelgiantis.

„Žinote, manau, kad niekuo nenusikaltau Lietuvos žmonėms, kai buvau išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentu. Todėl atleiskite, aš elgsiuosi taip, kaip elgiausi iki šiol“, – sakė Lietuvos vadovas. Jis pridėjo, jog itin svarbu rūpintis savo sveikata, ir jis tai esą daro.

„Aš daug sportuoju, aš daug judu, todėl ir mano sveikatos tyrimo rezultatai neblogi. Tikrai labai džiaugiuosi, kad pasiekęs 55 metus esu sveikas kaip ridikas. Bet tai nėra tai, kas man dovanota. Rytoj gali to nebelikti. Todėl turime su savo sveikata elgtis atsakingai, bet, žinoma, kiekvienas iš mūsų turime tam tikrų silpnybių ir aš tame tarpe“, – teigė G. Nausėda.

LRT.lt primena, kad Lietuvos prezidentas dar pirmadienį apsilankė Santaros klinikose, kur, jo teigimu, specialistai atliko keletą profilaktinių tyrimų. Trečiadienį jis dar kartą patikino, kad visų atliktų tyrimų rezultatai yra geri.

„Pirmadienį gydytojams atlikus išsamius rekomenduojamus visų pagrindinių organizmo sistemų tyrimus, sulaukiau galutinių jų rezultatų. Jie dar kartą patvirtino, kad kraujotakos, kvėpavimo, kitų svarbiausių sistemų būklė, taip pat rega yra gera. Tą rodo visi atlikti kraujo bei instrumentiniai tyrimai“, – teigiama feisbuko įraše.

G. Nausėda ketina ir toliau tęsti reguliarius sveikatos patikrinimus.