Naujienų srautas

Veidai2019.11.07 21:17

Šventė kino gurmanams – atidaryta 17-oji „Scanorama“

LRT.lt 2019.11.07 21:17

Festivalio atidarymo vakaras tapo dar viena puikia proga susitikti kino gerbėjams ir gurmanams. Renginį aplankė nemažai žinomų šalies kino industrijos atstovų, pirmąjį šių metų „Scanoramos“ vakarą praleidusių su švedų filmu „Svaigulys“ iš programos „Naujienos iš Šiaurės“.

Iš viso, pasak festivalio meno vadovės Gražinos Arlickaitės, iš viso šių metų festivalio programoje – 100 puikių filmų, o nepasimesti tokioje gausybėje padėti gali kruopščiai rengtas katalogas. „Jei domiesi dokumentika, tau skirta programa „Neišgalvotas gyvenimas“. Jei šiaurės šalių kinu – „Naujienos iš Šiaurės“, jei domina filmai apie Europą – „Kertant Europą“ ir pan.“, – pasakojo G. Arlickaitė.

Pagrindinę šio festivalio žinutę, kaip sako organizatoriai, padovanojo rašytojas Oscaras Wilde‘as, pasakydamas, kad kiekvienas turime būti savimi, nes buvimas kitu jau užimtas.

Šią tezę labai gražiai atkartoja ir festivalio svečias, norvegų režisierius Hansas Petteris Molandas, kuris susitiks su jo filmo „Vogti arklius“ premjeros žiūrovais.

„Kino klube“ į pokalbius taip pat kvies Richardas Hobertas (filmo „Paukštininko sūnus“ režisierius), Laila Pakalniņa (filmo „Šaukštas“ režisierė). Žiūrovai galės pabendrauti ir su lietuvių režisieriais: Mantu Kvedaravičiumi (filmo „Partenonas“ režisierius), Akvile Gelažiūte (filmo „Neregėta Europa“ režisiere), Vytautu V. Landsberiu (filmo „Vanago portretas“ režisieriumi), Aloyzu Jančoru (filmo „Tulpių laukas“ režisieriumi). Specialus pokalbis numatytas su režisieriumi Šarūnu Bartu, kuris kartu su savo kūrybine komanda „Kino klube“ pristatys savo naujausią filmą „Sutemose“.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 7–24 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi